За словами одного із членів ініціативної групи протестуючих чорнобильців Володимира Сумарокова, 11 грудня до них у наметове містечко (після 11.00) приїхав заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Фомін з пропозицією погасити борг з пенсій за два місяці – листопад і грудень.
«Він запропонував згорнути акцію, а натомість керівники акції й учасники голодовки одержать недоотримані пенсійні виплати за листопад і грудень 2011 року», – сказав чорнобилець.
За його словами, «ми пропонуємо інший варіант: якщо держава не спроможна виплачувати пенсії, нехай обласна рада на сесії ухвалює рішення і нехай пенсії, визначені рішенням суду, виплачують з обласного бюджету. А як вони з Києвом ці питання узгоджуватимуть, нам байдуже. Але виплати для всіх, а не окремим людям. Або всім, або нікому».
Сумароков пояснив, що в акції «у нас крім тих, хто оголосив голодовку була група підтримки, яка щодня приходила, вони за станом здоров'я чи з інших причин не брали участі в голодовці, але з нами стояли, і ми їх залишити не можемо».
«Наша позиція така», – наголосив Сумароков.
За його словами, Фомін пропонує компенсації близько 100 учасникам акції, і поки що виплати за листопад-грудень.
«Вони хочуть, аби було прийнято рішення зараз, а ми говоримо, що нам квапитися нема чого», – заявив Сумароков, відзначивши, що переговори ще не закінчені.
Як повідомлялось,за словами Сумарокова, 10 грудня «увесь день співробітники міліції нас тероризували: просили, щоб ми написали пояснювальні, що кожен з нас ображав працівників управління Пенсійного фонду».
«Виконуючий обов'язки начальника управління Пенсійного фонду України у Донецькій області (Олег Ватулін) написав заяву на ім'я начальника міліції про те, що ми ображали працівників Пенсійного фонду, які виходять з будівлі кожні дві години і роз'яснюють наше щастя: що 100 рублів набагато краще отримувати, ніж 1000 рублів, – пояснив чорнобилець. І працівники міліції проводили слідчі дії», – пояснив Сумароков..
Працівники міліції пообіцяли «за кожним протоколом порушити або адміністративну, або якусь справу, і накласти мінімальний штраф 170 грн.», але учасники акції відмовилися підписувати протоколи.
9 грудня державні виконавці повідомили донецьким чорнобильцям, що їм подовжили термін, протягом якого вони мають демонтувати намети і припинити акцію протесту, на три дні – 10 години 13 грудня.
Нагадаємо, з середини листопада чорнобильці у Донецьку почали голодування, встановивши намети біля будівлі Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області. Люди вимагають, щоб їм виплачували пенсії у тому розмірі, який прописаний законом і підтверджений численними судовими рішеннями.
23 листопада Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов Донецької міськради про заборону акції протесту-голодування чорнобильців.
Представник ініціативної групи заявив, що учасники акції не залишать наметове містечко, незважаючи на заборону суду.
27 листопада, ввечері у Донецьку невідомі в супроводі міліції, насильно згорнули штабну палатку протестуючих інвалідів-чорнобильців, залишивши голодуючих просто на вулиці. Під час інциденту одному із учасників акції протесту – шахтарю-інваліду Геннадію Конопльову стало погано. Він помер в кареті «швидкої».