Про це йдеться в офіційному листі за підписом прокурора Ворошилівського району міста Донецька І.Сагунова.
«У ході перевірки протиправного створення перешкод, обмежень, заборон щодо одержання, використання, поширення та зберігання інформації окремим журналістам або засобам масової інформації не встановлено. Підстав для прокурорського реагування немає», – йдеться у листі правоохоронного відомства.
Нагадаємо, дев’ять журналістів звернулися до прокуратури Донецької області із заявою про перешкоджання професійній діяльності з боку керівництва ДонНУ.
Працівники ЗМІ повідомляли, що під час виборів претендента на посаду ректора вишу адміністрація університету обмежувала співробітників мас-медіа у правах на вільне отримання інформації.
Спочатку деякі журналісти не були допущені на офіційну зустріч заступника міністра освіти Євгена Суліми зі студентами – делегатами конференції трудового колективу. Після цього служба охорони ДонНУ, посилаючись на розпорядження керівництва, не допускала представників преси до зали, де виступали кандидати, а також у хол другого поверху, відведений під «виборчу дільницю».
Довідка Тижня
10 грудня 2010 року трудовий колектив ДонНУ обрав кандидатом на пост ректора професора Юрія Лисенка. Він переміг в.о. ректора Петра Єгорова, якого підтримувало міністерство освіти.
Після цього у квартирі Лисенка провели обшук правоохоронні органи, а його дружина була побита невідомими і стала фігурантом кримінальної справи про фінансові зловживання. 2 лютого в облпрокуратурі підтвердили, що проти посадовців Донецького університету порушили дві кримінальні справи. Крім того, повідомляється, що слідчі знайшли ще ряд порушень.
Окрім того, результати виборів оскаржив у суді викладач Національного університету МВС Олександр Користін. Перегляд цієї справи, який мав розпочатися у січні, перенесено на кінець лютого.
28 січня Юрій Лисенко відмовився від посади керівника ДонНУ.