Як зазначив в.о. начальника головного управління економіки облдержадміністрації Валерій Переверзєв, в рамках спільних заходів Донецька облрада пропонує: закріпити за Донецькою областю статус пілотного регіону з дослідження проблем розвитку людського потенціалу; за сприяння наукових установ та центральних органів влади провести на регіональному рівні соціальний моніторинг з людського розвитку і удосконалити методику оцінки індексу людського розвитку; розробити комплекс заходів, спрямованих на збереження і розвиток людського потенціалу Донецької області, і включити їх в діючі регіональні цільові програми.
Поставлено також завдання збалансувати регіональний ринок праці з потребами інноваційного розвитку. Реалізація даного заходу дозволить привести у відповідність обсяги і напрямки професійної підготовки кадрів професійно-технічними і вищими навчальними закладами області зі структурними перетвореннями в промисловому комплексі області.
Решта заходів будуть спрямовані на підвищення якості життя населення області: надійне і ефективне забезпечення якісною питною водою мешканців населених пунктів, забезпечення продовольчої безпеки регіону; створення безпечних умов проживання для мешканців аварійних будинків; модернізація і розвиток спортивної інфраструктури.
Зокрема, передбачені комплексна модернізація та реконструкція каналу «Сіверський Донець – Донбас», оздоровлення басейну річки Сіверський Донець та проведення реконструкції фільтрувальних станцій, будівництво оптового ринку сільськогосподарської продукції, розвиток молочного скотарства тощо.
Крім того, в рамках реалізації угоди планується створити нові об'єкти інноваційної інфраструктури регіону – два наукових парки і центр трансферу технологій, а також на практиці відпрацювати механізм державно-приватного партнерства в інноваційній сфері.
Загальний обсяг фінансового ресурсу, який необхідний для реалізації всіх спільних заходів по двох пріоритетних напрямів становить 2,9 мільярда гривень, у тому числі: кошти державного бюджету – 1,8 мільярда гривень, місцевих бюджетів – 720 мільйонів гривень; кошти приватних інвесторів – 375 мільйонів гривень.
«Я хочу підкреслити, що це проект угоди і він ще буде змінюватися… Йдуть інтенсивні переговори і вони будуть далі продовжуватися», – зазначив голова Донецької обласної ради Андрій Шишацький.
Нагадаємо, перше Угода про регіональний розвиток, підписана між Кабміном і Донецькою облрадою (підписи під ним поставили Анатолій Близнюк і Микола Азаров) ще 15 вересня 2007 року, довгий час не фінансувалося з боку держави через зміну влади в країні.