Ці рішення депутати прийняли більшістю голосів. У тексті рішень відзначається, що працівникам, які звільняються в результаті ліквідації шкіл, запропонують працевлаштуватися в інших загальноосвітніх учбових закладах комунальної форми власності.
Прокурор міста Донецька Олександр Ольмезов заявив журналістам, що по кожній школі буде проведена перевірка, чи враховували депутати усі аспекти, приймаючи рішення про їх закриття. Також міська прокуратура розгляне заяви батьків і громадських організацій.
Тим часом біля Донецької міської ради зібралися учителі, батьки і учні донецьких шкіл, які протестують проти закриття шкіл.
До донецьких батьків приєдналися також батьки і діти з сусідньої Макіївки, де також закриваються школи, а також батьки тих шкіл, про закриття яких доки офіційно не заявлялося.
Протестуючі, які скандують "Не дамо закрити школи"!, тримають в руках гасла "Діти – це святе", "Школа № 111 – перша українська по Донецьку", "Школа №121. Учням – знання, учителям – робота", "Залиште нашим дітям школу".
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що причиною закриття донецької школи № 2, може бути розростання архітектурного ансамблю Свято-Преображенського собору, що перебуває в юрисдикції Московського патріархату.
Загалом, у Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості.
У зв’язку з цим, на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявляв, що виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.
Світовий конгрес українців закликав органи влади не закривати школи з українською мовою навчання.