Донецька міськрада намагається приховати рішення про продаж землі сину Януковича

30 Березня 2012, 20:47

На сайті документ називається «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у Будьонівському районі». Про те, що воно може якимось чином мати відношення до сина президента говорить тільки його «внутрішня назва» – «Рішення_О.В.» (О.В. – це ініціали Олександра Вікторовича Януковича – Ред.).

На відміну від інших аналогічних рішень про продаж земельних ділянок в Донецьку в документі не вказані повні ім'я, по батькові та прізвище покупця. Наприклад, назва подібних документів, викладених на сайті, зазвичай виглядає наступним чином: «Про продаж земельної ділянки несільськогосподарського призначення Журавлю Роману Олександровичу для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд по вулиці Рилєєва, на схід від будинку № 11 в Калінінському районі».

Крім того, в тексті рішення, який оприлюднено на сайті для ознайомлення відповідно до закону «Про доступ до публічної інформації», не вказується назва вулиці, на якій дана земельна ділянка продається. Також не вказана ціна, за яку будуть продані 492 квадратних метра землі.

Рішення про продаж синові президента Олександру Януковичу земельної ділянки несільськогосподарського призначення для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що прилягає до вулиці Райніса, 65 «г» в Будьонівському районі Донецька депутати Донецької міської ради прийняли 30 березня, на п'ятнадцятій сесії міськради шостого скликання. Рішення приймалося блоком разом з іншими питаннями про продаж земельних ділянок. «За» проголосували 60 з 67 присутніх депутатів міської ради.

Як повідомлялось, угрудні 2011 року депутати надали Олександру Януковичу дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність через викуп і проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, що прилягає до вулиці Райніса, 65 « г »в Будьонівському районі. Також було прийнято рішення про проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,0492 га.

22 жовтня 2010 року депутати Донецької міської ради ухвалили рішення продати синові Президента Віктора Януковича земельну ділянку площею 1.610 квадратних метрів для експлуатації існуючого адміністративного будинку та господарського блоку по вул. Райніса, 65-в у Будьонівському районі м. Донецька за ціною 244 375 гривень 42 копійки з розрахунку за один квадратний метр земельної ділянки 151 гривень 78 копійок.

Олександру Януковичу депутати затвердили ціну продажу земельної ділянки площею 7373 квадратних метрів для експлуатації існуючого адмінбудівлі та спортивного комплексу по вул. Райніса, 65-г у розмірі 1 млн. 80 000 184 гривні 83 копійки з розрахунку за один квадратний метр земельної ділянки 146 грн. 50 копійок. Ціна за землю, визначена міською владою для синів президента.

Нагадаємо, колишній заступник гендиректора ТОВ «Кепітал Білдінг Корпорейш», засновником якї є компанія Олександра Януковича «МАКО», Павло Литовчинко виступає співзасновником фірми «Танталіт», що активне забудовує територію урочища «Межигір'я», де мешкає президент Віктор Янукович.

Литовченко нині є депутатом Київської облради. Литовченко також є співзасновником компанії ТОВ «Центравіа», у якої президент Віктор Янукович орендує вертоліт AgustaWestland – 139 італійсько-американського виробництва. Вартість оренди гвинтокрила обійдеться держбюджету 2011 року 7,5 млн. грн.

Крім того, 35% компанії «Танталіт» належить компанії Blythe (Europe) Ltd, власником якої, згідно з британським реєстром, є траст із Ліхтенштейну P&A CORPORATE TRUST.