Донеччани розчарувалися у Януковичі

18 Березня 2011, 12:29

У грудні 2009 року 29% донеччан, опитаних соціологами, вважали, що Партія регіонів відстоює їхні інтереси. На сьогодні цей показник знизився до 22%.

Втрачає підтримку на Донеччині і чинний президент Віктор Янукович, за якого рік тому проголосували 90% жителів регіону. Нині лише 5% опитаних вважають, що Президент опікується їхніми проблемами.

Соціологи помітили різке зростання протестних настроїв серед жителів області. «Перша тенденція – це чітке зростання невдоволення владою. Це суттєве зменшення кількості тих, хто підтримує владу і по Україні в цілому, і у нас. І суттєве збільшення кількості тих, хто невдоволений діями влади», – зазначив керівник Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Володимир Кіпень.

При цьому більшість донеччан вважають, що в нинішній ситуації жодна політична сила не відстоює їхні інтереси. Згідно з результатами опитування, не довіряють жодній політичній силі на сьогодні 61% донецьких виборців.

На думку соціологів, останні протести в області проти закриття шкіл і підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, не підуть далі локального рівня.

А реально підняти населення може лише значне погіршення соціально-економічної ситуації, впевнений голова Центру політологічних досліджень Кирило Черкашин: «Соціальний вибух в нашому регіоні і на Південному Сході буде, якщо ситуація стане неможливою для більшості населення в плані економічному. Поки що таких тенденцій немає».

При цьому Черкашин стверджує, що кількість тих, хто готовий вийти на несанкціоновані протести, сьогодні на Донеччині у п’ять разів більше, ніж восени 2004 року, напередодні Помаранчевої революції.

Нагадаємо, 52,5% опитаних Київським міжнародним інститутом соціології негативно оцінюють політику чинної влади в цілому.