Домовленості Макрона і Путіна не зупинили розгортання інформаційної атаки РФ проти України

21 Лютого 2022, 13:50

Провокаційна поведінка бойовиків на Донбасі триває. За минулу добу з боку збройних формувань РФ було 80 порушень режиму тиші – 72 рази із забороненої Мінськими домовленостями зброї, повідомляють в ООС.

Також знищено автомобіль групи контролю з дотримання Мінського протоколу (СЦКК).

За 20 лютого під обстріли потрапили 16 разів міста та селища у Бахмутському районі Донецької області, 13 разів населені пункти Покровського району, 11 разів Волноваський район, двічі Ясинуватський та Кальміуський, Мар'їнський район та місто Мар'їнка – 4 рази, а також Костянтинівський, Маріупольський та Краматорський райони на Донеччині.

В Луганській області бойовики обстрілювали 7 разів Щастинський район, 8 разів район Попасного, 4 рази Сєвєродонецький, 5 разів Новоайдарський район, двічі Станицю Луганську та прилеглий район.

Читайте також: Життя в окупації: провокації бойовиків, руські романси та боротьба з корупцією

Цієї доби також фіксуються активні обстріли з боку окупантів – двічі селище у Кальміуському районі, Волноваський, двічі Маріупольський та Покровський райони Донецької області та Станицю Луганську, що на Луганщині.

Також 18 лютого під обстріл потрапила колона з гуманітарною допомогою від представників Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців на КПВВ “Щастя”. Наступного дня під вогонь потрапили українські посадовці та іноземні журналісти під час візиту в Новолуганське на Донеччині.

На місці тоді були зокрема міністр МВС Денис Монастирський та голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Колишній заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко оприлюднив список видань, чиї журналісти тоді були на місці подій. Серед них – CNN, FOXnews, Washington post, New York Times.

Тим часом інформаційні канали так званих "республік" продовжують нагнітати та поширювати фейки про буцімто військову агресію з боку ЗСУ. Зокрема серед маніпуляцій – нібито два вибухи газопроводу "Дружба" в Луганську та заправки у Кам'янобрідському районі Луганщини. Також пишуть, що у зв'язку із "диверсіями ЗСУ", на одній із вулиць Луганська горить "Луганськгаз".

Також 18 лютого очільники терористичних формувань "ДНР" та "ЛНР" Денис Пушилін та Леонід Пасічник повідомили про евакуацію населення Донбасу до Росії через буцім небезпечне просування ЗСУ по лінії фронту. Також ватажки оголосили про тотальну мобілізацію – чоловіків не евакуювали, а закликали брати до рук зброю і ставати "на захист" територій.

Російські ЗМІ повідомляють про прибуття до Росії близько 61 тисячі жителів ОРДЛО, а понад тисяча українців отримали одноразову виплату в 10 тисяч рублів, або 3450 гривень. Також за повідомленнями, із Ростовської області за вихідні відправлено дев'ять поїздів із" біженцями із Донбасу" до інших регіонів Росії.

Наразі на каналах активно публікують "історії життя" біженців, яких РФ намагається евакуювати.

Крім того, необачність бойовиків свідчить про те, що всі повідомлення – завчасно заплановані. Розслідувач Bellingcat Ерік Толер написав у Твіттері, що відеозвернення ватажків "Л/ДНР" були зняті за два дні до їх оприлюднення, відповідно до метаданих файлів.

Тобто інформація про евакуацію є спланованою інформатакою, і не залежить від реальної ситуації на фронті – відео зняті 16 лютого, в той час як активні повідомлення про наступ почали з'являтись 17 лютого.

При цьому, фотографії та відео із розмовами жителів Донбасу свідчать, що обіцянки про притулок від РФ не справдились і зараз багато жінок із дітьми не мають де поселитись. Про це зокрема повідомила й журналістка "Нової газети" у Фейсбуці, де розповіла, що людей не хотіли приймати через те, що для них немає місця.

Також телеграм-канали із новинами "ДНР" та "ЛНР" пишуть про обстіли шахт та шкіл, пошкодження інфраструктури, внаслідок чого місцями зникає електроенергія та про буцім розтрощений українським снарядом пункт КПВВ в Ростовській області. На відео "пункт" виглядає сумнівно щонайменше тому, що стоїть в полі, а будматеріали виглядають незвично для пункту пропуску. Про те, що ця інформація не відповідає дійсності вже повідомили у ООС.

Крім того з'являються новини про теракти на Донбасі, зокрема 18 лютого повідомили про підрив машини "УАЗика" начальника управління Народної міліції ДНР. Проте російський журналіст Владімір Соловйов написав у Твіттері, що зловмисника, якого звинуватили у організації вибуху затримали у четвер, тобто за день як цей теракт взагалі відбувся.

Також відомо, що це стара машина начальника "міліції" – в мережі оприлюднили фото нового авто із тими ж номерами, яким він користавувся вже деякий час. Про це написала Тетяна Попова – ексзаступниця міністра інформполітики.

В неділю на фоні загострення ситуації президент РФ Владімір Путін та президент Франції Емманюель Макрон провели телефонну розмову, під час якої обговорювали способи уникнення війни в регіоні. Зокрема – йдеться про засідання ТКГ щодо припинення вогню та відновлення Нормандського формату. Також лідери зійшлись на тому, що необхідно провести безпековий саміт за участі у тому числі й президента США Джо Байдена. 

Читайте також: Інформаційна атака триває: Які фейки поширюють бойовики і де фіксували обстріли на Донбасі

Після дзвінка Макрон зателефонував президенту Володимиру Зеленському, вони також обговорили важливість впровадження режиму тиші. Макрон обіцяв докласти всіх зусиль для збереження миру.

Як видно із оперативних новин штабу ООС, обстріли не зменшились від часу розмови Макрона та Путіна, а повідомлень про обстріли українською стороною не меншає. Також найближчим часом має відбутись зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова.

За словами президента Байдена, до цього часу якщо Росія піде у повномасштабний наступ – це буде кінцем дипломатії і зустрічі глави МЗС РФ та держсекретаря США не відбудеться.