Домовленість складно уявити. Клімкін прокоментував результати “нормандського саміту”

10 Грудня 2019, 13:12

Екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що у нього немає враження, що РФ готова піти хоча б на найменші поступки в питанні передання контролю над окупованою територією, її патрулювання. Про це він сказав під час круглого столу "Нормандська зустріч – що далі" в Києві 10 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

 

 

"У мене немає вражень від учорашнього дня, що Росія готова піти на поступки щодо контролю над кордоном без того, щоб увійти в більш широку домовленість з ЄС і США. Тобто домовленість стосовно Донбасу поки що дуже складно собі уявити", – сказав він. 

 

Також він додав, що у партнерів України від "нормандських переговорів" у Парижі склалося враження, що кожен залишився на своїй позиції.

 

"У наших партнерів залишилося враження – не знаю це добре чи погано – що на сьогодні кожен залишився при своєму. З реальних результатів – це обмін. І це дуже важливо емоційно. Але, звісно, Росія потім це використає для того, щоб тиснути в контексті подальших кроків. Другий момент – це дискусія стосовно розведення", – зазначив Клімкін.

 

 

Нагадаємо, саміт почався 9 грудня у Єлисейському палаці в Парижі. Участь у ньому беруть Зеленський, Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон. Радниками Зеленського, окрім Авакова, також є голова Служби безпеки Іван Баканов та начальник Генерального штабу Збройних сил України Руслан Хомчак.

 

Двосторонні зустрічі Зеленського з канцлером Меркель та президентом Макроном завершилися. Після них тривала зустріч “нормандської четвірки” (відбулася за зачиненими дверима), потім – двостороння зустріч Зеленського та Путіна. Після неї відновлюються 4-сторонні переговори.

 

Уночі Офіс президента оприлюднив загальні положення, узгоджені під час переговорів.