Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» зібрав в прокаті понад півмільйона грн

6 Вересня 2023, 12:43

Це фільм українського фотожурналіста, режисера, військового кореспондента, письменника і лауреата Пулітцерівської премії Мстислава Чернова, який він відзняв разом із командою агенції Associated Press, потрапивши до Маріуполя за кілька годин до повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року. Чернов був у місті майже три тижні, фільмуючи та фотографуючи все, що там відбувалося, і передаючи відзняте в агенцію, яка вже транслювала правду про цю війну на весь світ. Зокрема, відомі кадри обстріли маріупольського пологового будинку, яку Росія називала фейком і постановкою, тоді як Мстислав Чернов разом із двома співробітниками Associated Press Євгеном Малолєткою (фотограф) і Василісою Степаненко (продюсерка) перебував там якраз під час обстрілу, зафіксувавши все, як воно було насправді.

В інтерв’ю Тижню Чернов розповів, що під час перебування в Маріуполі, зважаючи на зв’язок, зміг відправити матеріалу хвилин на 40. Коли він виїхав звідти, то мав близько 30 годин відео, з яких зробив півторагодинне відео, що і стало фільмом. І що він мріє зняти другий фільм про Маріуполь, коли його звільнять.

Прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася в січні цього року на американському фестивалі незалежного кіно «Санденс», і відтоді у нього вже є близько 10 нагород на різних кінофестивалях. Український прокат документальної стрічки триває з 31 серпня.