Докази, які опубліковало НАБУ, вказують на серйозні зловживання у ГПУ – правозахисники

17 Серпня 2016, 15:34

У міжнародній правозахисній організації Freedom House прокоментували ситуацію з працівниками Національного антикорупційного бюро, яких були незаконно затримані і зазнали жорстокого поводження з боку прокурорів департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки. Про це йдеться у повідомленні організації.

"Докази, в тому числі відео-свідчення, опубліковані НАБУ, що детально вказують на серйозні зловживання з боку прокурорів, викликають серйозне занепокоєння щодо прогресу боротьби з корупцією і реформи прокуратури в Україні", – сказав виконавчий віце-президент Freedom House Даніел Келінґерт. За його словами, прихильникам реформ протистоять представники старої системи, які прагнуть зберегти свою владу і привілеї.

"Президент Порошенко і генеральний прокурор Луценко повинні взяти під контроль негайне та ефективне розслідування повідомлень про зловживання з боку державних чиновників, і підтвердити свою прихильність очищенню від посадовців, які прагнуть повернутися до старої системи", – сказав Келінґерт.

В організації зазначили, що внутрішня боротьба ставить під загрозу боротьбу з корупцією та реформу прокуратури в Україні.