"Підписання договору такою кількістю країн в перший же день, коли він був відкритий для цього, стало міжнародною віхою", – заявив від імені Великобританії заступник міністра закордонних справ Алістер Берт. Він додав, що "світ повинен стати більш безпечним в результаті цього процесу".
Державний секретар США Джон Керрі повідомив, що його країна підпише договір ближчим часом.
На підписи Росія та Китаю наразі не очікують.
Раніше глава дипломатії ЄС Кетрін Ештон і заступник голови Єврокомісії Антоніо Таяні заявили, що Євросоюз продовжить відігравати активну роль у забезпеченні імплементації договору.
Як відомо, договір про торгівлю зброєю Генеральна асамблея ООН схвалила на початку квітня. За нього проголосували 154 зі 193 країн-членів. Проти вситупили три країни – Сирія, Північна Корея й Іран. Серед 23 країн, які утрималися, були, зокрема, Росія, Китай, Єгипет та Індія.
Під контроль договору потрапляють усі види звичайних озброєнь, включно з танками і бронемашинами, артилерійськими системами великого калібру, бойовими літаками і вертольотами, військовими кораблями, ракетами і ракетними пусковими установкаим, стрілецькою зброєю та легкими озброєннямию Договір має набути чинності через 90 днів після того, як його ратифікує 50-а держава-учасник.
Документ, який розробляли понад десять років, стосується тільки міжнародної торгівлі озброєннями і має на меті запровадити механізми контролю і регулювання, які б відвернули потрапляння зброї до рук терористів, повстанців чи злочинців.