Додон зажадав відставки в.о. міністра оборони через участь молдовських військ у навчаннях в Україні

8 Вересня 2017, 14:07

Президент Молдови Ігор Додон вимагає відставки виконувача обов’язки міністра оборони країни Георгія Галбури. Про це він заявив під час прес-конференції в п’ятницю, 8 ересня.

За його словами, 57 військових Збройних сил Молдови поїхали на навчання Rapid Trident-2017 до України незважаючи на указ Президента. Після цього, Додон заявив, що вимагає негайної відставки в.о. міністра оборони причетного до ухвалення рішень про участь у навчаннях. Він також додав, що  наразі уточнює всіх причетних до цього рішення та планує ініціювати їх зниження на посадах і в званнях.

Додон повідомив, що "підписав наказ про заборону в будь-яких діях, навчаннях, стажуваннях, курсах за кордоном без попередньої згоди Верховного головнокомандувача".

"Цей наказ буде доведено до відома сьогодні і обов'язковий до виконання для всіх військовослужбовців. Надалі ніхто не покидає територію РМ без письмової згоди Верховного головнокомандувача. Я не хочу блокувати щось, але не допущу порушення Конституції і закону", – наголосив він.

Президент зазначив, що "створилася безпрецедентна ситуація після того, як уряд спробував помилково інтерпретувати положення законодавства". Як зазначається у постанові уряду, військові поїхали на стажування, а не на військові навчання. Додон впевнений, що тим самим уряд Молдови визнав, що не має повноважень відправляти військових на навчання.

"Тим самим, уряд визнає, що не має повноважень відправляти військовослужбовців на навчання. І кажуть про стажування, хоча Україна говорить про військових за участю з 14 країнами НАТО", – наголосив президент.

Напередодні президент Молдови Ігор Додон розпорядився провести перевірки у військових частинах та пообіцяв покарати військових, які всупереч його забороні поїхали в Україну.

Як повідомлялось раніше, 5 вересня президент Молдови заборонив військовослужбовцям країни брати участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017, які на початку вересня стартують на Львівщині.

Уряд Республіки Молдова вирішив наполягати на тому, щоб молдавські військові взяли участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні. Також було прийнято постанову про участь молдавських військовослужбовців у міжнародних військових навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні. Згодом президент Республіки Молдова Ігор Додон призупинив дію постанови уряду.