Додон призупинив дію постанови уряду Молдови про участь військових у навчаннях в Україні

6 Вересня 2017, 11:25

У середу, 6 вересня, президент Республіки Молдова Ігор Додон призупинив дію постанови уряду про участь військовослужбовців у міжнародних військових навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні. Про це він написав у Facebook.

"Відповідно до Конституції Республіки Молдова прийняв рішення призупинити сьогоднішню Постанову Уряду про участь молдавських військових у військових навчаннях в Україні. Вперше з моменту мого вступу на посаду глави держави прийняв рішення скористатися своїм конституційним повноваженням відповідно до статті 88 (частина i) Конституції РМ, що передбачає право призупиняти «дію актів Уряду, які суперечать законодавству, до прийняття остаточного рішення Конституційним судом", – йдеться у повідомленні.

(Ігор Додон)

Він також констатував порушення урядом положень Закону про державну безпеку, згідно з якими «Участь окремих частин (підрозділів) Національної армії з особовим складом, озброєнням і військовою технікою у спільних військових навчаннях з військовими частинами інших держав поза межами країни стверджується Головнокомандувачем Збройними силами».

"Згідно з Конституцією Республіка Молдова є нейтральною державою, а молдавські військовослужбовці, повторюю, не повинні брати участі у військових навчаннях, що проводяться під егідою якого б то не було військового блоку. Разом з тим, ми не будемо перешкоджати участі молдавських військовослужбовців в миротворчих маневрах під егідою ООН", – зазначив Додон.

Нагадаємо, 6 серпня уряд Республіки Молдова вирішив наполягати на тому, щоб молдавські військові взяли участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні. Також було прийнято постанову про участь молдавських військовослужбовців у міжнародних військових навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні.

5 вересня президент Молдови Ігор Додон заборонив військовослужбовцям країни брати участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017, які на початку вересня стартують на Львівщині.