“Додаткова, а не бустерна”. В Україні вводитимуть третю дозу вакцини від COVID-19

Суспільство
13 Грудня 2021, 13:04

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко підпише наказ про додаткову дозу, після чого в Україні дозволять робити щеплення додатковою дозою вакцини проти COVID-19 людям з ослабленим імунітетом. Про це міністр повідомив під час брифінгу щодо ситуації з поширенням COVID-19 на території України.

Ляшко зазначив, 40% дорослих українців (а це близько 12 мільйонів 457 тисяч) вже отримали повний курс щеплення. Досягнувши цієї позначки Україна виконала цільовий орієнтир встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я: 40% вакцинованих у 2021 році.

Читайте також: У МОЗ зробили прогнози, коли в Україні почнеться вакцинація бустерною дозою вакцини. Розповідаємо, де у світі це вже роблять

Міністр анонсував підписання наказу, який схвалить позицію національної технічної групи експертів з імунопрофілактики та дозволить вводити додаткову дозу вакцини від COVID-19.

Мова йде саме про додаткову дозу, а не бустерну. Додаткова доза – це доза, яка вводиться з метою досягнення кращого захисту в осіб, які за станом свого здоров’я, мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з ефективність вакцини в загальній популяції.

У листопаді Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляв, що українці зможуть отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19, коли принаймні одну дозу отримають не менше 60% дорослого населення країни.

Читайте також: Чи стане масова вакцинація альтернативою жорсткому карантину

"Третя, бустерна доза, в Україні буде. Але пріоритетом для влади і для всіх зараз має бути вакцинація принаймні першими дозами. Чим більше українців будуть вакциновані двома дозами, тим буде краща епідситуація в країні. Ми перейдемо на бустер, коли вакцинуємо щонайменше 60% українців принаймні однією дозою", — уточнив міністр.

Додамо, що станом на 13 грудня на коронавірусну хворобу продовжує хворіти 266 тисяч українців.

Читайте також: Вагітні часто важко переносять COVID-19. І український, і світовий досвід свідчить, що їм слід вакцинуватися

Протягом доби 12 грудня в Україні виявили 4073 хворих на коронавірусну хворобу. Серед нововиявлених хворих 377 дітей та 37 медичних працівників. Протягом доби госпіталізували 1456 хворих, 188 людей померло, у 9966 хворих констатували одужання.

За офіційними даними, від початку пандемії в Україні на COVID-19 захворіли понад 3,56 мільйона людей, з них 91 215 померли.

читати ще

показати ще