Добкін вважає, що площа Свободи у Харкові не є місцем для захисту української мови

5 Червня 2012, 18:34

«Заборонили на площі Свободи, бо цей майдан сьогодні, на жаль для тих, хто не любить Україну, зайнятий підготовкою для однієї з найкращих фан-зон за весь час проведення футбольних європейських чемпіонатів. Ви мені вибачте, але зупинити будівельні роботи заради того, щоб там попіарилося десять-п’ятнадцять людей на мовному питанні… Для мене це не пріоритет. Я думаю, так само подумав і суд. Так само вважатиме дев’ять із десяти мешканців міста Харкова. А їм мовне питання, на відміну від тих, хто хоче створити собі імідж перед виборами, не є нагальним, яке займає весь мозок без залишків», – наголосив Добкін.

Як зазначив один із організаторів акції, громадський активіст Дмитро Пилипець, причиною для судової заборони провести мітинг на площі Свободи стали передбачення посадовців міської ради, що гасла акції можуть образити громадян з неповнолітніми дітьми чи заважатимуть людям відпочивати. Тому громадська акція, а також захід, влаштований Всеукраїнським об’єднанням «Свобода», провели через дорогу від площі Свободи під вікнами обласної адміністрації.

Як повідомлялось, в регіонах України пройшли акції протесту проти ухвалення законопроекту про мови, авторами якого є «регіонали» Вадим Колесніченко та Сергій Ківалов.

Нагадаємо, Верховна Рада 5 червня прийняла у першому читанні законопроект «Про основи державної мовної політики». Засідання протривало близько 5 хвилин, після чого була оголошена перерва.

За словами одного з опозиціонерів, опозиція мала план зриву голосування, однак свідомо його провалила.

Між тим, під стінами Ради відбулася масштабна акція протесту. Учасники розділилися на противників та прихильників ухвалення законопроекту про мовну політику. Під час акцій відбулося кілька сутичок між учасниками та правоохоронцями. Міліція застосувала сльозогінний газ проти мітингувальників, хоча правоохоронці це заперечували.