За його словами, крім цієї тимчасової міри, яка покликана стабілізувати ситуацію в трудовому колективі, буде ще низка кроків, зокрема, при облдержадміністрації створять постійно діючу робочу групу з вирішення проблем заводу. Такий підсумок наради з представниками трудового колективу заводу, що відбулася в адміністрації.
Як зазначив Добкін, за допомогою харківських заводів ВАТ «Турбоатом» і ВАТ «Хартрон», а також інших компаній, буде сформований портфель замовлень для заводу імені Шевченка.
«Заборгованість із зарплати на заводі можна погасити. У майбутньому, після розгляду питання про оптимізацію чисельності персоналу заводу, будемо вирішувати, створювати на базі заводу філія якогось іншого підприємства або залишити все як є. Трудовий колектив виступає за те, щоб залишити завод як єдине підприємство», – зазначив Добкін.
За словами начальника цеху № 94 Олександра Швидкого, у заводу ще є потенціал, ситуація не фатальна.
«За результатами наради (Швидкий брав участь у нараді в якості представника трудового колективу – ред.) ми бачимо, що протягом трьох-чотирьох місяців можливе погашення всієї заборгованості по зарплаті, після чого можна буде займатися пошуком замовлень для заводу. Наприклад, на заводі можна організувати часткове виробництво електронних книг», – зазначив Швидкий.
Нагадаємо, 21 березня біля прохідної заводу імені Шевченка відбувся пікет працівників підприємства. Головна вимога пікетників – погашення заборгованості по зарплаті. Працівники заводу перекрили проїжджу частину вулиці Жовтневої революції (навпроти головної прохідної підприємства).
22 березня біля прохідної заводу знову був пікет організований. Після цього його учасники прийшли до Харківської облдержадміністрації і чекали закінчення наради. До пікетувальників вийшов заступник голови ХОДА Євген Савін, але діалог не був конструктивний.
ДП «Харківський приладобудівний завод ім.Шевченка» виробляє телефонні станції, системи управління для спецтехніки і енергооб'єктів. Заборгованість із зарплати на заводі становить близько 20 млн.грн. Місячний фонд зарплати – близько 3,5 млн.грн. На заводі станом на 26 жовтня 2010 працювало 1,8 тис осіб.
Нагадаємо, Добкін заявляв, що директор ДП «Харківський приладобудівний завод імені Шевченка» Андрій Тимчук буде звільнений.