Про це у своєму щорічному звіті повідомляє британська науково-дослідницька організація Міжнародний Інститут Стратегічних Досліджень, пише Le Monde.
За даними звіту, ісламістські сили схильні до завоювання політичної влади.
На думку дослідників, ісламісти в арабських країнах незабаром активізуються. «Я не кажу, що це обов’язково виллється в терористичну діяльність, але прогалина в безпеці створила привід для цих груп стати активнішими», – заявив експерт інституту Еміль Хокаєм.
За його словами, «ісламістські угруповування, у тому числі й радикальні групи, розуміють, що для того, щоб бути доречними, вони повинні розпочати нову політику в арабському світі, а це означає, що вони будуть брати участь у виборах».
«Я не здивуюся, якщо ми побачимо, що у політику піде більше радикалів, зокрема в Єгипті», – зазначив він.
Разом з тим, на думку генерального директора інституту Джона Чіпмена, «народні повстання в арабських країнах не обов’язково неминуче призведуть до приходу демократії».
Він пояснив, що ризик захоплення влади військовими чи іншими групами може поставити подальші демократичні перетворення під питання.
«Перетворення, які відбулися до цього часу, є лише частковими», – зазначив Чіпмен.
Він також додав, що «битва між силами безпеки, ліберальними елементами та ісламістськими групами за створення стабільної, демократичної та представницької держави буде визначальним фактором у пост-повстанський період».
Нагадаємо, як прогнозує видання Asia Times, арабські країни, які не мають власних нафтових родовищ, після хвилі демократичних революцій, очікує економічний занепад, політична криза та ймовірні регіональні конфлікти.
Втім, президент США Барак Обама заявив, що США виділить по $1 млрд на розвиток демократії в арабських країнах, зокрема Єгипту та Тунісу.
Разом з тим Європейська Комісія прийняла рішення виділити 380 млн євро на розвиток демократії в Єгипті, Йорданії, Алжирі, Марокко та Лівані.