До від’їзду в зону АТО готові ще 300 лікарів – МОЗ

1 Грудня 2014, 17:50

Станом на 1 грудня в зоні антитерористичної операції працюють понад 100 лікарів, ще 300 готові туди відбути. Про це під час прес-конференції повідомив виконуючий обов'язки міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець.

"На сьогоднішній день понад110 медичних працівників – фельдшери, медсестри, лікарі працюють в зоні АТО. Ще біля 300 людей готові поїхати туди працювати", – заявив Лазоришинець.

За його словами, МОЗ ініціює визнання учасниками бойових дій лікарів та волонтерів, які працюють в зоні АТО.

"Минулої п'ятниці ми проводили нараду з донорськими організаціями, які допомагають нам. А паралельно мій заступник, яка є кваліфікованим юристом, Наталія Лісневська проводила міжвідомчу нараду з МВС, Міністерством юстиції, з Мінсоцполітики щодо того, які заходи необхідно вжити для того, щоб цих людей і волонтерів, і всіх інших, це не тільки медики, визнати учасниками бойових дій АТО",- зазначив Лазоришинець.

Він додав, що попередньо лікарям, які працюють на Донбасі, запропонували переїхати на безпечну територію України.

"Тим лікарям, які перебувають на окупованих територіях, запропонували перейти на звільнені території, де вони отримають місце роботи, заробітну плату", – наголосив виконувач обов'язки міністра охорони здоров'я.

Нагадаємо, за даними МОЗ, з початку проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях загинули 15 медичних працівників.