До Ватикану відправили ще 43 ялинки з Львівщини. На черзі 2000 прикрас

Акценти
30 Листопада 2011, 18:09

Як зазначили у Львівській ОДА, білі ялиці, висотою від трьох до шести метрів,  відібрали на конкурсній основі працівники лісового господарства Львівської області.

Проректор з адміністративного розвитку Українського католицького університету Мирослав Сеник сказав: «Сьогодні відправлено три вантажні машини із ялинками, а в понеділок у Ватикан буде відправлена ще одна машина із двома тисячами ялинкових прикрас для головної ялинки Ватикану, та для 43 менших ялинок».

Прикраси для ялинок є ексклюзивними, і виконані  в українському стилі – вертепівські герої, солом’яні та паперові ангелики, звізди та павуки. Також ялинки прикрашатимуть 257 дерев’яних прикрас – це розписи митців Києва, Львова та Яворова.

За даними посольства України у Ватикані, до Риму вже прибула головна ялинка, яку знайшли в Закарпатській області. Її висота сягає 30 метрів, діаметр стовбура більше 1,5 м. Зрізали ялинку ще 19 листопада. Рубали ялинку у "підвішеному" стані – стовбур було зачеплено до вертольота, щоб не пошкодити дерево. Ялинку мають встановити на площі Святого Петра 5 грудня.

Нагадаємо, традиція встановлювати різдвяну ялинку на площі Святого Петра у Ватикані з’явилася в 1982 році під час понтифікату Івана Павла ІІ. Кожного року ялинки дарує інша країна. Минулоріч це була Італія, а до того – Австрія, Німеччина та Бельгія.

90