До приїзду Януковича у Чернівцях посилилася румунська агітація

8 Листопада 2011, 18:14

У місті їх бачили у двох місцях: у районі залізничного вокзалу та таксопарку. Листівки не містять жодної інформації про того, хто їх розповсюдив. Зазначено лише адресу Інтернет-сайту поширеного в Румунії руху "Акція-2012", повідомляє місцевий сайт "Від і до".

Зазначимо, такі ж листівки масово розповсюджують у сусідній Молдові. Там рух "Акція-2012" діє більш активно. У нас це наразі лише поодинокі випадки.

Зазначимо, сьогодні із робочим візитом Чернівці відвідав президент Віктор Янукович.

Рух Громадська платформа «Акція 2012» створено за підтримки уряду Румунії, у рамках якого об’єднано 33 неурядові організації Румунії, Молдови, Італії, Швеції, США та Канади для здійснення діяльності з відновленню «Великої Румунії» у кордонах 1918 -1940 років, у тому числі за рахунок територій Республіки Молдова та України (Одеської, Закарпатської та Чернівецької областей).

Відповідно до задумів лідерів об’єднання, протягом 2011-2012 рр. у інформаційному просторі вказаних регіонів проводитиметься низка пропагандистських акцій, спрямованих на формування в середовищі румуномовних громад думки про необхідність повернення Румунії територій сусідніх країн, які були окуповані нею в 1918 році.

Вказані заходи здійснюватимуть через розповсюдження інформаційних матеріалів, у т.ч. через можливості мережі Інтернет, а також через започаткування спеціальних телевізійних та радіопрограм, проведення масових акцій в рамках пропаганди серед студентських рухів ідеї побудови «Великої Румунії».

Нагадаємо, у січні цього року в ностальгії за імперським минулим звинуватили Угорщину. Так, критику серед її сусідів викликав величезний килим, який Угорщина розгорнула в Брюсселі з нагоди початку свого головування в ЄС.

На думку автора Віктора Каспрука, негативні наслідки для України, а також і Румунії, Словаччини, Сербії, Словенії, Хорватії та Австрії, де проживає численна угорська діаспора, може мати ухвалення нової Конституції Угорщини.

У 2010 році, угорський парламентухвалив рішення, згідно з яким 150 тисяч угорців, які проживають на Закарпатті, з 1 січня 2011 року отримали змогустати громадянами Угорщини.