До одного з київських СІЗО СБУ прийшли з позаплановою перевіркою через скандальні заяви ООН – речниця Луценка

6 Червня 2016, 09:52

У понеділок, 6 червня, зранку проходить позапланова перевірка слідчого ізолятора Служби безпеки України в Києві за участю уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, глави СБ України Василя Грицака і генпрокурора Юрія Луценка. Про це повідомила прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

«Генпрокурор Юрій Луценко запросив омбудсмена Валерію Лутковську та голову СБУ Василя Грицака перевірити один зі слідчих ізоляторів у відповідь на заяву помічника генерального секретаря ООН з прав людини Івана Шимоновича про випадки тортур в Україні як з боку сепаратистів, так і з боку СБУ», – написала вона.

Як повідомлялося, 25 травня делегація ООН через скандал із СБУ перервала свою поїздку по Україні. Згодом у Мін'юсті пояснили, що делегатів ООН не допустили до управління Служби безпеки України, оскільки там перебували російські військовополонені. Голова Служби безпеки України Василь Грицак назвав законним рішення не допустити місію підкомітету ООН з питань запобігання катуванням у свої управління в Маріуполі та Краматорську Донецької області в зоні проведення антитерористичної операції. З його слів, СБУ не утримує затриманих у районних підрозділах. «Але там зброя і засекречена апаратура. Але ми допускаємо іноземних спостерігачів у місця тримання затриманих», – зазначив голова СБУ.

Нагадаємо, 3 червня помічник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович презентував доповідь ООН "Україна: після двох років конфлікту". Він, зокрема, зазначив, що катування відбувалися також на територіях, підконтрольних українській владі. Більшість із цих випадків нібито пов'язані з тортурами у закладах, підпорядкованих СБУ.