До націоналістів, звинувачених у підготовці теракту, 10 годин не пускають адвоката

22 Серпня 2011, 22:58

"О 12 годині дня було затримано чотири особи. І до цього часу до них не пускають адвоката", – розповів він, зазначивши, що наразі перебуває під будівлею Служби безпеки України в Київській області.

"Як повідомляє нам представник обласного СБУ, це вказівка ​​начальника обласного управління. Тобто за його вказівкою не пускають захисників до затриманих", – уточнив Смартінюк.

"На даний момент вони незаконно утримуються під вартою", – додав він.

Водночас, як повідомило джерело "Фокусу" в СБУ, знайоме з подробицями операції із затримання підозрюваних терористів, операція тривала дві доби.

Джерело стверджує, що звинувачення силовиків у провокаціях безпідставні, і затримання підозрюваних у підготовці теракту пройшло у відповідності з усіма посадовими інструкціями.

"Безпосередньо сама операція тривала два дні і дві ночі. Оперативна група "пасла" підозрюваних цілодобово", – повідомило джерело.

За його словами, саморобний вибуховий пристрій було виявлено в нежитловому приміщенні, і на місці затримання, як повідомлялося раніше, дійсно були виявлені листівки, які закликають до зносу пам'ятників Леніну.

"Я особисто знаю хлопців, які брали участь у затриманні, – вони працювали чесно. Це не провокація", – зазначив співрозмовник видання.

Нагадаємо, 22 серпня співробітники СБУ Василькові Київської області затримали трьох учасників організованого злочинного угруповання, які 24 серпня планували здійснити вибух у Києві або передмісті.

Пізніше стало відомо, що затримані активісти організації "Патріот України".

У Соціал-національній асамблеї, членом якої є "Патріот України", заявили, що в приміщенні офісу була виявлена ​​фальшива листівка, складена провокаторами від імені СНУ.