До Надії Савченко не пустили українських та польських депутатів

17 Липня 2014, 11:53

Сам Бригінець не зміг добратися до Воронежа (РФ) через затримання у аеропорту Мінська.

За його словами, народний депутат Оксана Продан змогла передати Савченко лист від президента України Петра Порошенка.

«Мої колеги отримали відмову у зустрічі із Надією Савченко, але все ж позитивні новини є: Надія передала відкритий лист через російського омбудсмена. А мої колеги, в свою чергу, через адвоката передали Надії лист Президента. Чекаємо новин», – зазначив Бригинець.

Нагадаємо, 16 липня після численних невдалих спроб українському консулу вдалося зустрітися з Надією Савченко.

Українська льотчиця Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала в зоні АТО на Луганщині, разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох своїх бойовиків.

8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Тоді ж у МЗС України заявили, що вивезення жінки-офіцера до Росії є підтвердженням того, що терористи діють за сприяння спецслужб РФ. Водночас, РФ запевняє, що затримало Савченко як біженку, і обвинувачує її у причетності до загибелі російських журналістів.

Російський суд залишив Савченко під вартою у воронезькому СІЗО до кінця серпня.

Тим часом, 14 липня стало відомо, що до Савченко не пустили генконсула України в Москві Геннадія Брескаленка

Згодом у прес-службі президента України повідомили, що глава Адміністрації президента Росії Сєргєй Іванов пообіцяв забезпечити доступ українського консула до викраденої льотчиці.