До КСУ надійшло подання щодо скасування закону про мову

Акценти
21 Червня 2019, 18:13

До Конституційного суду України надійшло подання 51 народного депутата щодо конституційності закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це повідомляється на сайті КСУ.

 

Зокрема, подання підписано здебільшого нардепами з фракції "Опозиційний блок".

 

Так, автори заявили, що законом "російська мова на законодавчому рівні повністю виключається із трудових відносин, із сфери освіти, сфери науки, сфери культури, сфери телебачення і радіомовлення, сфери друкованих засобів масової інформації, сфери книговидання та книго розповсюдження, сфери користувацьких інтерфейсів комп'ютерних програм та веб-сайтів, сфери публічних заходів, сфери обслуговування споживачів, сфери спорту, сфери телекомунікацій та поштового зв'язку, сфери діловодства, документообігу, листування та інших сфер життя громадян".  

 

Як повідомлялося, екс-президент Петро Порошенко у середу, 15 травня, підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". 

 

Раніше голова Верховної Ради Андрій Парубій 14 травня під час пленарного засідання  підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

 

Як повідомлялося, комітет парламенту з питань регламенту та організації роботи Верховної ради України розглянув на засіданні чотири постанови про скасування "мовного закону" – законопроекту "Про функціонування української мови як державної" та прийняв щодо них рішення.

 

Так, комітет проголосував направити проекти постанов Верховній раді для того, щоб нардепи визначилися з приводу їх прийняття/неприйняття шляхом голосування у сесійній залі.

 

Нагадаємо, Верховна Рада ухваалила у другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної" 25 квітня. Відповідне рішення підтримали 278 народних депутатів.

90