До Криму прибула не італійська делегація, а представники маргінальної партії – посол

14 Жовтня 2016, 18:54

До анексованого Росією Криму у п’ятницю, 14 жовтня, прибула не делегація депутатів Італії , а група місцевих депутатів та бізнесменів, що належать до однієї маргінальної партії Lega Nord («Ліга півночі»). Про це заявив посол України в Італії Євген Перелигін.

«Жодне національне агентство або національна газета чи телебачення не повідомляє про цей візит. Це візит не італійської делегації, а групи місцевих депутатів та місцевих бізнесменів, які належать до однієї маргінальної партії Lega Nord, що виступає за незалежність і більшу автономізацію півночі Італії. Тому всі члени цієї партії та місцеві політики намагаються використати будь-який привід для того, щоб продемонструвати свою незалежність від дій уряду, від європейської політики. І один з таких елементів – це візит групи до Криму в ці дні», – сказав Перелигін.

Він додав, що уряд Італії звертався з офіційним листом до ініціаторів цієї поїздки, в якому поінформував про її недоцільність та недоречність з огляду на існуючі європейські санкції проти Росії та санкції за порушення в'їзду або торгівлі з Кримом.

Посол також повідомив, що 12 жовтня, у день, коли група виїхала до Криму, парламент Італії вкотре відмовився підтримати пропозицію цієї ж партії Lega Nord щодо скасування санкцій проти Росії.

Стосовно реакції нашої держави на такі візити він зазначив, що політико-дипломатичними методами «ми зробили все можливе, але далі слід переходити до більш рішучих дій».

«Я вважаю, що Україна має відреагувати більш рішучо, тобто відкрити кримінальне провадження проти порушників нашого законодавства, а вся італійська група порушувала передусім українське законодавство. Відкрити таку кримінальну справу, довести справу до суду, мати постанову суду про притягнення, звернутися до міжнародної спільноти і продемонструвати, що всіх тих політиків, які будуть далі їздити до Криму має бути притягнуто до відповідальності в Україні», – зазначив посол.