«До кінця року будуть залучені 10,7 мільярда доларів, 9,2 з яких підуть на погашення боргів для того, щоб нас не оголосили банкрутом. Ми фактично зараз справляємося по наших соціальних виплатах, фінансуванню військової операції, забезпеченню зарплат і пенсій внутрішнім ресурсом», – підкреслив Яценюк.
Він зазначив, що через військові дії на Донбасі економічні показники залишають бажати кращого. «Ріст економіки мінусовий, інфляція висока. Курс інколи плаває, інколи скаче. Це ті три економічні показники, як температура економічного тіла, і основна тому причина – війна. Коли війна, ніякого інвестора не затягнеш. Коли війна, люди біжать у банки забирати гроші. Коли війна, економіка перелякана, підприємці бояться, бізнесмени думають, як зберегти активи», – наголосив прем’єр.
Однак, керівник уряду зазначив, що, якби не було фінансової допомоги від міжнародних кредиторів, «курс не скакав би і не плавав, а літав би у космос».
Яценюк висловив упевненість, що уряд продовжуватиме жорстко виконувати програму МВФ за кожним пунктом.
«Уряд послідовно буде виконувати програму реформ», – наголосив прем’єр.
На його переконання, саме завдяки правильній роботі з МВФ, позиції уряду щодо необхідності проведення складних, але потрібних реформ, Україна отримала фінансову допомогу та не допустила дефолту, «насоливши» всім тим, хто думав, що ні першого, ні другого траншу ми не отримаємо.
Нагадаємо, наприкінці серпня Міжнародний валютний фонд підтвердив, що Київ наразі виконує більшість умов надання нинішньої позики, що дає можливість надати черговий транш в 1,7 мільярда доларів. Наступний транш, приблизно у 2,7 мільярда доларів, може надійти в середині грудня, якщо Київ виконає всі умови.
Як відомо, перший транш кредиту Міжнародного валютного фонду в розмірі $3,2 млрд Україна отримала в травні.