За словами Олійника, у середу близько 23 години на місце під'їхало шість вантажівок з будівельними вагончиками, після чого кран почав їх вивантажувати на землю.
«На місце прибув наряд міліції, однак на їх прохання пред'явити документи їм нічого не показали», – розповів депутат.
За словами Олійника, коли один з присутніх почав фотографувати ці події, на нього напав один з тих, хто був задіяний при вивантаженні вагончиків.
Далі, за словами Олійника, з дерев'яного зрубу, встановленого поряд з фундаментом Десятинної церкви, вийшов піп.
«На питання, що відбувається, він у хамській манері пояснив, що вагончики привезли для початку будівництва Десятинної церкви», – зазначив Олійник.
Водночас минулого тижня повідомлялося, що Київська міськдержадміністрація не змогла вибрати найкращу концепцію реставрації Десятинної церкви.
Головний архітектор Києва, голова конкурсної комісії Сергій Целовальник зазначив, що протягом декількох днів планується провести ще одне засідання комісії, де буде проведено відкрите голосування для уникнення лобіювання чиїхось інтересів.
За словами, голови постійної комісії Київради з питань культури і туризму, депутата від БЮТ Олександра Бригинця, за результатами голосування щодо проекту забудови території Десятинної церкви переможцями оголошені два проекти.
Намісник Свята Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря архімандрит Гедеон (Харон) заявляв Тижню, що на місці Десятинної церкви збудують храм УПЦ МП за 100 мільйонів гривень.
Як повідомлялось, що в лютому цього року оголошено бліц-конкурс на визначення кращої містобудівної, культурної, архітектурної та мистецької концепції консервації та сучасної музеєфікації автентичних залишків церкви Богородиці (Десятинної), пам'ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви» із створенням архітектурного ансамблю з можливістю екскурсійного відвідування, відправлення релігійних потреб громадян та проведення протокольних заходів.
Раніше у ЗМІ з’явилась інформація про можливу побудову храму Української православної церкви Московського патріархату на фундаменті Десятинної церкви.
Нагадаємо, влада Києва оголосила конкурс на кращу концепцію відновлення Десятинної церкви з 25 лютого до 25 квітня 2011 року. Міністр культури Михайло Кулиняк заявляв, що на території залишків Десятинної церкви не планується будівництво нових церков, тільки музеєфікація залишків.
Але настоятель незаконно збудованої каплиці на Старокиївській горі Гедеон хвалився, що держава виділяє гроші на забивання бетонних паль в древній фундамент Десятинної церкви і запевняє, що «наверху» вопрос уже решен».