До десятки найбільш небезпечних злочинців світу увійшли троє громадян Росії

15 Червня 2011, 17:26

До останнього часу перше місце в списку займав Усама бен Ладен, убитий в ході спецоперації американських військових у травні нинішнього  року. Тепер найнебезпечнішим злочинцем вважається впливовий ватажок найбільшого наркокартелю Гусман.

Як і минулого року, у списку присутні росіяни. Forbes включив до списку Доку Умарова, Семена Могилевича і Алімжана Тохтахунова на прізвисько «Тайванчик».

Семен Могилевич у Росії проходив у справі про несплату податків мережею магазинів «Арбат престиж» значиться також і у списку 10 найбільш розшукуваних ФБР людей. За інформацію про нього ФБР пропонувало $100 тисяч.

За даними ФБР, Могилевич (відомий також як Сергій Шнайдер) мешкає в Москві, однак керована ним мережа з відмивання грошей охоплює 27 країн світу. Повідомляється, що він також контролює ряд газопроводів в Східній Європі.

Бізнесмен, який розшукується американською поліцією з 2003 року, вважається причетним до більш ніж 40 економічних злочинів.

Російським Усамою бен Ладеном Forbes називає одного з лідерів північнокавказьких бойовиків Доку Умарова. У березні цього року Рада Безпеки ООН включив Умарова до списку терористів, що пов'язані з Аль-Каїдою. У червні 2010 року Умарова визнав терористом Держдепартамент США.

Адміністрація США також включила Умарова до списку «особливо розшукуваних міжнародних терористів». У травні США запропонували нагороду в $5 млн за інформацію, яка могла б привести до його затримання.

Алімжан Тохтахунов – російський бізнесмен узбецького походження. У США Тохтахунова називають «одним з основних гравців організованої злочинності в Євразії». 2002 року бізнесмена заарештували в Італії за звинуваченням в організації підтасовування результатів змагань з фігурного катання на Олімпійських іграх у Солт-Лейк-Сіті. Італія відмовила США в Тохтахунова екстрадиції.

Також у рейтингу присутні італійський мафіозі Маттео Мессіна Дінара, колишній заступник Усами бен Ладена Айман аз-Завахірі, якого США тепер вважають першою людиною в «Аль-Каїді», обвинувачений в геноциді в Руанді Фелісьєн Кабуга, лідер угандійської озброєної групи «Армія опору Бога» Джозеф Коні і Давуд Ібрахім, що очолює кримінальне угруповання в Індії.

Як повідомлялось, у березні російський бізнесмен Алімжан Тохтахунов перебував на стадіоні «Динамо» в Києві на матчі «Динамо» – «Манчестер Сіті». В інтерв’ю російському виданню Тохтахунов розповів, що за президента Віктора Януковича почав їздити до Києва.

У свою чергу, Державна прикордонна служба повідомила, що до неї не надходила інформація про необхідність затримання Тахтахунова.

Нагадаємо, рейтинг найбільш небезпечних злочинців Forbes складає з 2008 року. При роботі над списком журналісти видання радяться з представниками правоохоронних органів різних країн.