До чотирьох із шести енергоблоків АЕС “Фукусіма-1” підключили кабелі живлення

21 Березня 2011, 07:21

Однак, як передає ИТАР-ТАСС з посиланням на надзвичайний аварійний штаб, електроенергія на другий і перший енергоблоки, які сильно постраждали, поки не надходить. Фахівці зараз перевіряють їх обладнання, визначають ступінь його пошкодження.

П'ятий і шостий енергоблоки нормально забезпечуються енергією, ситуація там не викликає побоювань.

Увагу сконцентровано зараз на другому енергоблоці. У результаті потужного вибуху водню там, судячи з усього, був пробитий зовнішній сталевий корпус реактора та пошкоджена система зниження тиску. Будівля енергоблока не сильно постраждала і, тому на його внутрішні системи не можна безпосередньо заливати охолоджуючу воду, що ускладнює ситуацію.

Проте встановлено, що на другому блоці загалом справні насоси для подачі води в реактор. Вони вимагають невеликого ремонту, на який можуть піти два-три дні.

Всього на станції в цілодобовому режимі зараз працюють близько 300 фахівців з енергетичної компанії Tokyo Electric Power, збройних сил, поліції і пожежної служби. У зоні станції присутні також експерти з США, які надали деяку техніку.

Сьогодні вночі протягом 6,5 годин була проведена закидання 1170 тонн води на дуже небезпечний третій енергоблок. У басейні у верхній частині його зруйнованої будівлі знаходяться відпрацьовані стержні МОКС-палива, в якому уран перемішаний з токсичним плутонієм. При відсутності охолодження вони можуть розплавитися і перетворитися на джерело вкрай небезпечного випромінювання.

Як повідомила влада, після такої операції рівень радіації в районі третього блоку впав. Слідом за цим 13 водометних машин за дві години викинули 90 тонн води в бік басейну з відпрацьованими урановими стрижнями у верхній частині повністю зруйнованої будівлі четвертого енергоблоку. У результаті землетрусу і цунамі від нього залишився тільки кістяк.

Зараз вирішується питання, чи будуть протягом дня повторені операції з обробки водою найбільш нестабільних третього і четвертого енергоблоків. Кабелі живлення до них передбачається підбити 22 березня.

До АЕС "Фукусіма-1" також прибули два танки збройних сил, які покликані прибрати звідти радіоактивні уламки зруйнованих будівель, які заважають проведенню робіт.

Напередодні представник японського уряду підтвердив, що влада має намір припинити експлуатацію атомної електростанції «Фукусіма-1».