Дослідження ООН прогнозують, що 2100 року на Землі житиме 10 млрд осіб.
При цьому, ООН розглядає ще два альтернативні, але менш ймовірні сценарії: збільшення кількості населення в світі до 15,8 млн, або зменшення до 6,2 млн. Тоді як 6,2 млн був би прийнятним варіантом, 15,8 млн може стати «небезпекою» для планети. Саме тому, за висновками експертів ООН, треба вжити рішучих заходів для контролю чисельності населення. Великою проблемою може стати безробіття.
Так, зокрема, дослідження ООН вказують на те, що збільшення урбанізації стане одним зі способів підтримувати зростаючу кількість населення на Планеті. Зокрема, створення багатьох міст та мегаполісів (міст з населенням більше 20 млн.) буде ставати все більш поширеним явищем. Можливими кандидатами на статус таких міст є Пекін, Делі, Джакарті, Мехіко, Мумбаї, Сан-Паулу та Шанхай.
Наразі в світі є більш як 7 тис мов. До 2100 року не дуже поширені мови зникнуть звузивши цей список до кількох сотень, тоді як англійська стане найбільш використовуваною для спілкування в усьому світі.
До 2100 року 22,3% людей будуть старші за 65 років. Це стане великим збільшення порівняно з 7,6% в 2010 році. Через це навантаження на молодь у плані догляду та утримання людей похилого віку надзвичайно збільшиться. При цьому, найбільше зростання населення буде спостерігатися в країнах, що розвиваються, переважно в Африці. Так, населення Африки, яке в 2010 році становило 1 млрд, до 2100 року складе 3,6 млрд.
Демографічні зміни та як наслідок геополітичні зміни будуть важливими, оскільки на 2100 рік на кожного європейця припадатиме жителів країн Південної Сахари. В інших же регіонах спостерігатиметься більше слабке зростання. Так, населення США зросте з сьогоднішніх 311 млн до 478 млн.
Світова тривалість життя до 2100 року досягне 81 року. Наразі вона складає 68 років. Разом з тим, звіт ООН не включає збільшення тривалості життя завдяки «дослідженням в галузі генної інженерії та наномедицини». Він також не зважає на можливі ризики у вигляді пандемії чи світових стихійних лих.