«Один із таких викликів – зміни клімату. Шотландія ухвалила найпередовіші в усьому світі закони щодо них, поставивши за мету скоротити викиди вуглецю на 42% до 2020 року. Це честолюбна, але досяжна ціль, і ми сподіваємося, що вона стане стимулом для інших країн, великих і маленьких, уже зараз зробити кроки до стабільного майбутнього», – пише Салмонд.
Він відзначає, що кліматичні проблеми нерозривно пов’язані з потребою знайти більш урівноважені способи виробництва необхідної для країни енергії.
«І знову Шотландія пробивається вперед у розробці технологій чистої відновлюваної енергії, яка служитиме майбутньому всього світу. Ми поставили перед собою іншу нелегку, але реалістичну мету: до 2020 року виробляти енергію в обсязі, еквівалентному до наших потреб, із відновлюваних джерел – і ще приблизно таку кількість саме з інших. Це дасть змогу Шотландії стати значним експортером енергії до наших європейських сусідів», – прогнозує перший міністр.
Салмонд стверджує, що це цілком можливо, тому що країна має величезну частку потенціалу «зеленої» енергії.
«Нещодавні інвестиції міжнародних компаній у відновлювану енергетику Шотландії – свідчення масштабів цього потенціалу, і 2012 року ми подвоїмо зусилля. Енергетична безпека й безпечне, екологічно стійке постачання енергії – серед найактуальніших питань нашого часу, і Шотландія вже відіграє провідну роль і тут», – додає він.
Детальніше читайте у статті «Як Шотландія стане світовим лідером» у друкованому спецпроекті «Світ у 2012»