До 2015 року через закриття шахт буде звільнено понад 8 тисяч гірників

Акценти
11 Грудня 2012, 09:54

Зазначається також, що скоротиться чисельність працівників на допоміжних та обслуговуючих підприємствах вугільної галузі.

Відповідно до цього, повідомляють в уряді, створюється система соціальної підтримки працівників вугільних підприємств, які ліквідовуються. Відповідне розпорядження уряд схвалив 5 грудня.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості і Мінсоцполітики разом з іншими центральними органами виконавчої влади повинні розробити і подати уряду у тримісячний строк план заходів щодо реалізації цього розпорядження.

Основними напрямами його реалізації є сприяння зайнятості населення, зазначили в уряді.

Це надання соціальних послуг, зокрема, з пошуку роботи, вивільненим працівникам підприємств вугільної галузі та населенню територій, на яких розміщуються вугледобувні та вуглепереробні підприємства, що перебувають у стадії ліквідації (консервації); розроблення і виконання програм перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників шахт, допоміжних і обслуговуючих підприємств вугільної галузі, які підпадають під скорочення.

Також передбачено сприяння добровільному переселенню сімей працівників підприємств вугільної галузі, які втратили роботу, до іншої місцевості з метою працевлаштування.

Окрім цього передбачено  удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації у професійно-технічних навчальних закладах і на виробництві з метою реалізації принципу навчання впродовж життя, проведення профорієнтаційної роботи з молоддю із залученням організацій роботодавців та їх об’єднань, організацій профспілок та їх об’єднань з метою її мотивації до вибору робітничих професій, затребуваних у реальному секторі економіки.

Нагадаємо, у квітні минулого року президент Віктор Янукович обіцяв, що на комплексах шахт, які знаходяться в процесі закриття, будуть створюватися нові підприємства.

У серпні цього року прем’єр Микола Азаров заявив, що «перспектива у шахтарів є». Він пообіцяв, що «ми виведемо вугільну промисловість на шлях сталого розвитку, відродимо престижність шахтарської професії, гарантуючи шахтарям гідний соціальний захист, добробут і безпеку праці».

Позначки:
90