“ДНР” та Московський патріархат захопили храм ПЦУ на Донеччині

25 Квітня 2019, 16:18

Представники Московського патріархату за допомогою окупаційної влади так званої "ДНР" захопили храм Православної церкви України у Кузнецово-Михайлівці Донецької області. Про це у четвер, 25 квітня, повідомляє прес-служба Донецької єпархії на своїй сторінці у Facebook.

 

“Щойно прийшла сумна звістка з тимчасово окупованої території, що представники «правоохоронних органів» так званої «ДНР» натиснули на голову та депутатів сільської ради с. Кузнецово-Михайлівка Тельманівського р-ну, Донецької області відібрати наш стародавній храм”, – йдеться у повідомленні.

 

Як зазначає єпархія, у 90-их роках цей храм передали Донецькій єпархії УПЦ КП, котрий був майже зруйнований за часи радянської влади. Але святиня була відбудована і реставрована завдяки українській церкві, українським меценатам, патріарху Філарету.

"Сьогодні вранці нам повідомили, що цей український храм найближчим часом буде переданий представникам Московського патріархату. Невідомо, яким чином окупаційна влада не допустить священика у найближчі дні звершити Великодні богослужіння", – зазначає єпархія.

 

Єпархія повідомляє, що є небезпека фізичної розправи над українським духовенством у Тельманівському районі.

 

Нагадаємо, Синод Православної церкви України закликав міжнародні організації захистити від гонінь українські церкви в анексованому Росією Криму та на територіях тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей.