Дніпропетровська міськрада затвердила проект добудови метро коштом ЄБРР

31 Травня 2012, 00:20

Як повідомив міський голова Дніпропетровська Іван Куліченко, на добудову метро піде 304 мільйони євро кредитних коштів. Крім того, 61 мільйон євро планується залучити з державного бюджету.

 «Європейський банк реконструкції і розвитку ухвалив остаточне рішення про надання Україні кредиту в розмірі 152 мільйонів євро на завершення будівництва метро в Дніпропетровську. Позичальником коштів виступить держава, тобто Міністерство фінансів отримає кредит і передасть ці кошти Дніпропетровському міськраді як субвенцію на безоплатній основі для закінчення будівництва метрополітену», – повідомив посадовець.

 За його словами, також завершилися переговори з Європейським інвестиційним банком щодо залучення ще 152 мільйонів євро.  Остаточне рішення щодо надання всієї суми кредиту, як зазначив міський голова, буде ухвалене 25–29 липня в Лондоні.

 У подальшому кредитні кошти банкам упродовж 25 років повертатиме держава, місто ж виплачуватиме відсоткові ставки за кредитом. Однак які саме це відсотки, міський голова не зміг уточнити

 Нині Дніпропетровський метрополітен складається з єдиної лінії з 6 станцій, яка прямує від однієї з околиць до вокзалу, не доходячи до центру міста. У найперших планах добудови – додати ще кілька станцій у центральній частині Дніпропетровська.

Щомісяця послугами метрополітену послуговується близько 30 тис. пасажирів, що значно менше, ніж пасажирообіг трамваїв чи тролейбусів у цьому обласному центрі. Через нестачу коштів роботи з прокладання метро у Дніпропетровську наразі зупинені.

Як повідомлялось, Європейський банк реконструкції і розвитку в березні ухвалив рішення виділити Дніпропетровську 152 млн євро на будівництво метрополітену.