За прийняття цього рішення проголосували 109 депутатів із 117 зареєстрованих (усього в раді 120 депутатів).
У рішенні також сказано, що облрада рекомендує сільським, селищним, міським радам розглянути це питання й прийняти рішення про використання регіональної мови у своїй роботі, діловодстві, документації.
Крім того, облрада рекомендує органам місцевого самоврядування забезпечити виконання найменувань і написів на печатках, штампах, штемпелях, офіційних бланках і табличках поряд з державною мовою.
Разом з тим у рішенні не визначені джерела фінансування його виконання.
Під час сесії будинок ради пікетували близько 50 противників закону.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович 8 серпня підписав закон про засади державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.
Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.
Закон був прийнятий Верховною Радою 3 липня.
3 серпня Одеська міська, а 15 серпня – Одеська обласна ради надали російській мові статус регіональної.
14 серпня Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.
16 серпня статус регіональної російській мові надали Запорізька й Донецька обласні ради, а також Севастопольська міська.