Дніпро: конфігурація в міськраді та хто опонуватиме Філатову в другому турі виборів мера

Політика
8 Листопада 2020, 12:10

Цьогорічні місцеві вибори увійдуть в історію країни як одні з найважчих. Адже нове виборче законодавство, кількість бюлетенів та їх новий формат заповнення спричинили не тільки відчутну кількість неврахованих голосів, а й їх досить тривалий підрахунок. І от нарешті у місті оголосили результати виборів.

 

Хоч Борис Філатов і обіцяв виграти вибори в один тур, йому не вистачило менше чотирьох відсотків, аби реалізувати свої плани – Філатова підтримали 46,41% виборців. І якщо екзитполи одностайно називали Філатова одним із учасників другого туру, то спрогнозувати його опонента у цьому політичному двобої було важко.

 

Досить реалістичним виглядав повтор історії 2015 року, коли у другому турі за пост очільника Дніпра боролися Борис Філатов та Олександр Вілкул. Але цього разу 22 листопада Філатов зустрінеться із лідером місцевої партії «Громадська сила» Загідом Красновим, якого підтримали 13,15% виборців. Він випередив Вілкула всього на 447 голосів.

 

Читайте також: Полтавщина. Перемога «Довіри», три з чотирьох депутатів облради – нові

 

Натомість представник пропрезидентської партії «Слуга народу» Сергій Риженко, якого також називали серйозним опонентом Філатова, набрав усього 8,71%. З таким результатом він посів аж п’яте місце.

 

Інфографіка авторки

 

На противагу Філатову, Загід Краснов не дуже відомий на всеукраїнському рівні. Однак він досить впізнавана персона у Дніпрі.

 

Свою політичну кар’єру почав ще у 2002 році, коли вперше став депутатом міської ради. У 2004-мі під час президентських виборів очолював місцевий штаб Віктора Ющенка. А вже у часи Януковича Краснов був відомий своєю дружбою та політичними союзами із сепаратистом, якого звинувачено у державній зраді, Олегом Царьовим. У 2012 році приєднався до проросійського проєкту Віктора Медведчука «Український вибір». Утім, під час Революції гідності Краснов заявляв про підтримку Майдану. Наразі очолює місцеву партію «Громадська сила», від якої є депутатом Дніпровської міської ради. У 2015 році балотувався на пост мера та посів третє місце після Філатова та Вілкула. Краснов також брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради влітку 2019 року, як самовисуванець. Тоді він отримав 14% голосів, поступившись перемогою Максиму Бужанському.               

 

Читайте також: Вибори на Житомирщині. «Слуги народу» на першому місці, але без влади

 

У декларації Загід Краснов вказує, що має у власності цінні папери підприємств важкої промисловості та сільськогосподарського призначення. Його син, також  депутат міськради, Руслан Краснов володіє низкою компаній зовнішньої реклами у Дніпрі. Також сім’я Краснових має бізнес у готельноресторанній сфері, зокрема, із родиною пов’язують місцевий нічний клуб «Ріо».

 

Публічно Борис Філатов та Загід Краснов знаходяться у ворожих стосунках. Починаючи з першого дня головування Філатова, Краснов заявив про опозицію до чинного мера. Показовою була ситуація, коли у 2015 році міські депутати провели одну з перших сесій в райраді без участі очільника Дніпра. Тоді на засіданні секретарем міської ради більшістю голосів обрали Загіда Краснова. Представники команди Філатова і він сам говорили про нелегітимність виїзної сесії. Однак після тривалого часу чинний мер все ж визнав засідання законним.

 

«Найгарячіший» період конфлікту між Філатовим та Красновим випав на 2017-2018 роки. Тоді у Дніпрі почалася так звана «рекламна реформа», коли у місті під виглядом «оптимізації ринку» масово почали демонтувати рекламні щити компаній, які працювали десятки років. Серед них опинилися й білборди фірм Краснових.

 

Демонтаж рекламних конструкцій супроводжувався бійками та скандалами. Борис Філатов звинувачував Краснова у організації тітушок, які трощили комунальну техніку. Також Філатов заявляв, що Краснов подав на нього заяву в поліцію начебто через замовлення його вбивства. Також син Краснова подавав на Філатова до суду з позовом про захист честі та гідності через пост мера у Facebook.

 

Читайте також: Вибори у Львові: другий тур, поразка президентської партії і трохи фальсифікацій

 

Досить тривалий та гучний конфлікт в один момент різко стих. Наразі Краснов один з небагатьох, чиї фірми досі працюють у сфері зовнішньої реклами Дніпра. Також останнім часом у міській раді спостерігалася своєрідна коаліція «Громадської сили» з промерською більшістю.

 

Втім, на місцевих виборах знову відчувається напруга між кандидатами. Вже зараз Борис Філатов та партія «Пропозиція» заявили про спробу фальсифікації результатів виборів командою Краснова. Натомість Загід Краснов говорить про провокації та чорний піар у ЗМІ від Філатова.

 

Тому судячи з публічної війни претендентів очолити Дніпро, двобій Краснова та Філатова за пост мера буде не менш гарячим, аніж перший тур виборів.

 

Якщо ж говорити про місцеву раду, то у новий склад увійшло 64 депутати із шести політичних сил. Найбільшу фракцію з 22 міських обранців сформує партія «Пропозиція», яка набрала 29,1%. Більша частина новообраних депутатів вже були депутатами міськради та входили у мерську фракцію.

 

 

Відомі обличчя й в «Опозиційній платформі – За життя», яка набрала 17,3% голосів та проходить у мерію з 13 депутатами. Цікаво, що Сергій Нікітін, який висувався від ОПЗЖ на пост мера Дніпра займає шосту сходинку списку, а от першість у очільника місцевого осередку партії Геннадія Гуфмана, який востаннє був депутатом ще від Партії регіонів. 

 

Третє місце на виборах у партії «Слуга народу» з результатом 11,84%. Дев’ять представників партії займуть крісла депутатів міськради. Серед них лікарі облікарні ім. Мечникова Сергій Риженко, Юрій Скребець та Єсенія Тарасова. Також у спику Данило Миро, який ще два роки тому очолював місцевий осередок ОПЗЖ, Віталій Солоха, колишній заступник начальника слідчого ізолятора та екс-депутат райради від БПП Дмитро Свердлін.

 

Також свої фракції в Дніпровській міській раді сформують вже згадана партія Загіда Краснова «Громадська сила» – у неї 9,8% (вісім депутатів), та «Європейська солідарність» із результатом у 8% (сім депутатів). І остання партія, яка увійшла у міську раду Дніпра – «Блок Вілкула «Українська перспектива» із результатом 6,2% (п'ять депутатів).

 

Натомість, такі політичні сили, як «Партія Шарія», «Демальянс» та «Голос» не подолали прохідний бар'єр в 5% і, відповідно, не пройшли у Дніпровську міську раду.