Для зустрічі “нормандської четвірки” Лавров вимагає виконання “Мінських домовленностей”, які Росія ігнорує

12 Серпня 2018, 17:46

У Росії заявили, що нова зустріч у нормандському форматі може відбутися за умови виконання попередніх домовленостей. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Росії Сєргєй Лавров.

 

За словами Лаврова, якщо Україна має намір ініціювати зустріч в нормандському форматі, то це стане можливим після того, як "попередні угоди будуть втілені в життя".

 

"Ми за те, що "нормандська четвірка" активно працювала, але щоб ці зустрічі не закінчувалися домовленостями, які не виконуються. Ми наводили багато разів приклади, пов'язані з самітом "нормандської четвірки" в 2015 році в Парижі і потім в 2016 році в Берліні. В ході цих самітів була досягнута домовленість дуже конкретна, самі лідери на карті позначили три населених пункти, в яких повинно було відбутися розведення сил і засобів", – сказав Лавров.

 

Нагадаємо, 24 липня  президент Франції Еммануель Макрон провів зустріч із міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим, у ході якої сторони обговорили ситуацію в Україна та Сирії. Раніше в Берліні зустріч із главою МЗС Росії провела канцлер Німеччини Ангела Меркель. У ході зустрічі вони також обговорили ситуацію на Близькому Сході, а також конфлікт на Донбасі.