Їх мета – зібрати додаткові кошти для реалізації президентських соціальних ініціатив. Планується додатково зібрати податків на 7,4 млрд грн. Про це пише газета "Коммерсант-Украина" з посиланням на три законопроекти, розроблені Мінфіном.
Урядовці планують внести зміни до законів, що дозволить збільшити доходи бюджету на 3,8 млрд грн. Ріст надходжень очікується за рахунок збільшення акцизів на алкоголь на 10-11,2%. Планується також збільшити на 380% ставку рентної плати за видобуток природного газу – до 949,93 грн за 1 тис. кубометрів, а газу, що залягає на глибині більше 5 км,- до 475,4 грн за 1 тис. кубометрів.
Серед іншого планується переглянути формулу розрахунку плати за користування надрами, прив'язавши ставку податку до вартості добутих корисних копалин. Тобто при подорожчанні сировини зростуть й платежі в держбюджет. Але навіть якщо ціни різко обваляться, податкові платежі будуть не нижчими, ніж поточні, ідеться в статті.
Окрім того, очікується й підвищення податку на електричну й теплову енергію з 3% до 4%. Це дозволить одержати додатково 600-650 млн грн, які будуть закладені у ціну електроенергії.
Третій законопроект Мінфіну стосується перегляду ставок мит на імпортні товари. За його оцінками, податкове навантаження на імпорт зросте на 25,7%. Із проекту поправок у Митний тариф виходить, що більшість товарних позицій, на які підвищуються ставки мит, є сировиною для українських підприємств. Це спровокує зростання цін на кінцеву продукцію, у тому числі й для населення.
"Зараз ці документи перебувають на узгодженні в зацікавлених міністерствах, і до кінця цього тижня уряд має визначитися з остаточними розмірами податкових платежів", – повідомив співрозмовник газети в уряді.
Як повідомлялося раніше, податок на розкіш, який також хочуть запровадити в Україні може приносити до казни держави щорічно близько 900 млн. грн.