Digital Riser Report: які країни найкраще розвивають цифрові технології у 2021 році

Світ
3 Вересня 2021, 18:31

Нова редакція звіту Digital Riser від Європейського центру цифрової конкурентоспроможності містить глобальний рейтинг, який охоплює дані зі 140 країн світу. Автори звіту аналізують цифрову конкурентоспроможність держав, порівнюючи їхню динаміку у конкретному регіоні впродовж останніх трьох років. Звіт вимірює два основні показники цифрової конкурентоспроможності – екосистему країни та її мислення на основі даних Звіту про глобальну конкурентоспроможність, опублікованого Всесвітнім економічним форумом, а також даних, наданих Світовим банком та Міжнародним союзом телекомунікацій. 

За даними звіту, в рамках країн G7 Канада найбільше просунулась у цифровій конкурентоспроможності між 2018 та 2020 роками. Відтак вона посіла першість найкращою у своїй групі. Японія та Німеччина навпаки найбільше опустилися в рейтингу в межах G7. Натомість Італія покращила свою позицію з останнього місця в попередньому році до другого у 2021 році.

У рамках G20 Китай значно виграв у цифровій конкурентоспроможності, тоді як США програли за той самий період часу. Першими трьома цифровими переможцями серед G20 стали Китай, Саудівська Аравія та Бразилія. Внизу рейтинга – Індія, Японія та Німеччина.

В Євразії за останні три роки найбільше покращила свій сектор цифрових технологій Грузія, тимчасом Росія значно відстала. Наприклад, для сприяння видобутку криптовалют Міністерство фінансів Грузії оголосило про рішення звільнити цей сектор від податків. Україна в цьому рейтингу опинилась на одну сходинку вище за Росію.

Читайте також: Третя промислова революція: цифрові технології змінять виробництво до невпізнанності

Digital Riser виділяє дві практики, які сприяють успіху країн у цифровому секторі. Це слідування комплексним планам з амбітними цілями та зосередження на підприємництві. Наприклад,  ініціатива «Китай-2025» надає державну підтримку 10 ключовим секторам, у яких країна прагне стати світовим лідером, а В'єтнам хоче, щоб його цифрова економіка становила 30% ВВП до 2030 року. Серед конкретних ініціатив для підтримки цілей – нова програма “Repubblica Digitale” в Італії для подолання цифрового розриву, сприяння цифровій інклюзії та посилення розвитку цифрових навичок серед громадян.

Серед успішних прикладів співпраці державного та приватного сектора- ініціатива від уряду Єгипта, яка підтримала розвиток шести технологічних парків. Також канадський уряд інвестував понад 1,2 мільярда доларів у так звані «суперкластери інновацій» для прискорення інновацій з потенціалом активізації економіки.

Автори зазначають, що цифровий прогрес можливий у всьому світі, якщо вживати відповідні заходи. Хоча такі Digital Risers, як Канада та Грузія, можуть не одразу прийти на думку, коли йдеться про цифрове обладнання, ці країни демонструють, що прискорення цифрової трансформації можна досягти і в компаніях, і в урядах.

Повний текст звіту можна прочитати тут.