Die WELT: загроза війни між Ізраїлем та Іраном, проблеми глобальної економіки

Світ
1 Липня 2019, 15:21

 

Ґіл Ярон стверджує, що першою жертвою Ірану стане Ізраїль. Зараз існує загроза війни в Перській затоці. Якщо почнеться ескалація конфлікту то Ізраїль стане театром бойових дій. Подейкують, що Дональд Трамп в останню хвилину вирішив скасувати свій же наказ про початок атаки на Іран.  Але як би там не було, ситуація в цьому регіоні дуже напружена. Очільник ізраїльського уряду закликав світ до примусу Ірану до миру. Зрозуміло, що Тель-Авів не хоче дати Тегерану можливість добудувати ядерну бомбу. Також очевидним видається і факт, що Ізраїль підготувався до песимістичного сценарію. Для початку Вашингтон та Тель-Авів вирішили приборкати Тегеран за допомогою дипломатичних та економічних заходів. Під цим мається на увазі створення перешкод для продажу іранської нафти та виключення банків з міжнародних платіжних систем. Наслідки для країни стали катастрофічними – інфляція виросла до 51%. Це є рекордним показником. Але все це не дало бажаного результату. Якщо поглянути на ситуацію зараз, то Іран непохитний у своїй політиці. Хоча поступово незадоволення населення зростає. Переконливою видається версія, що у випадку ескалації конфлікту з США, Іран спробує атакувати Ізраїль. При чому здійснювати це він збирається не сам, а за допомогою своїх сателітів, які знаходяться в секторі Газа та Сирії. Вони володіють значним арсеналом ракет. Армія Ізраїля посилено готується до такого сценарію. Але на відміну від адміністрації Обами, нинішній Вашингтон вважає малоймовірним варіант, що Іран таки створить ядерну бомбу. Вони вважають, що іранська еліта не захоче перетворитися на ізгоїв. Досить слабка аргументація.

 

Читайте також: Die WELT: Путін втрачає контроль, події в Ормузькій протоці, бунтівний Гонконг

 

Марк Пфіценмайєр описує терор в Ємені. Війна в цій країні змушує мільйони людей її залишати. Ситуація з постачанням дуже катастрофічна. ООН через постійні напади на свої конвої призупиняє постачання. Поки світ намагається розібратися в своїх глобальних проблемах в Ємені відбувається реальна катастрофа. ООН вважає ситуацію в цій країні як найбільшу гуманітарну кризу в світі. Але для того, щоб зрозуміти цю ситуацію потрібно повернутися до витоків “Арабської весни”. Через масові протести в 2011 році тодішній лідер змушений був піти у відставку. Країну очолив віце-президент. Але його уряд не вдалося зберегти: адже почалися військові зіткнення з сепаратистами, частиною колишньої військової еліти та ісламістськими групами. Так повстанці руху Хуті стали потужним ворогом держави. Вони представляють репресовану шиїтську меншість. Через певний період часу вони спробували взяти під контроль всю країну. По факту, це чергове протистояння Саудівської Аравії та Ірану. Кожна з цих країн підтримує свою частину еліти. А сам Ємен дуже страждає від цих розбірок. Вже понад 4 роки триває цей конфлікт, який зачепив все населення. При чому, судячи з заяв супротивників сподіватися на примирення не доводиться. Тож недарма ООН відкрито говорить про гуманітарну катастрофу.

 

Читайте також: Die WELT: осмислення Голодомору в Європі, негайно звільнити українських моряків

 

Адже через високу інтенсивність бойових дій не вдається навіть доставити продовольчі товари. Дуже часто ці конвої просто розграбовуються так і не дійшовши до найбільш нуждених. Крістоф Б. Шлітц інформує про те, що Макрон створює альянс проти Німеччини. Брюссель – це не просто місце для високооплачуваних місць для європейських чиновників, а центр прийняття важливих рішень. Французький президент планує створити велику південну вісь для створення противаги Німеччині. В ці дні в Брюсселі відбувається “ярмарка вакансій”. Це значить, що в столиці Бельгії почалися геополітичні торги за важливі посади в структурах ЄС. Найбільшою таємницею виглядає те, хто ж займе посаду президента Комісії. Це все впливатиме на геополітичну орієнтацію ЄС. В цьому контексті хочеться сказати, що незрозуміло чому Ангела Меркель повела себе досить пасивно, не просуваючи активно німецьких кандидатів. Німецька канцлерка залишила це право президенту Франції. Хоча це досить дивно, адже він зазнав нищівної поразки на недавніх виборах.При цьому Макрон активно протистояв просуванню провідного кандидата Манфреда Вебера. Меркель, здається, пізно зрозуміла, що Макрон намагається просунути вигідних для себе кандидатур, зовсім не обговорюючи їх з нею. Більше того, він почав шукати підтримки в інших держав, щоб забезпечити собі успіх.Тож перед Меркель тепер стоїть завдання завадити йому та зробити те ж саме. Тобто, розпочати власні таємні переговори. І в принципі це не виглядає нездійсненим. Макрону доведеться добре попрацювати, щоб “збити” Манфреда Вебера  – переможця європейських виборів.

 

Читайте також: Die WELT: Росія має фінансові проблеми, гіперзвукова зброя у німців

 

Даніель Екерт та Гольґер Цшепітц пишуть про інструментарій для глобального процвітання. На зустрічі  G20 в Осаці на кону стоїть $ 1.2 трлн. Всі країни страждають від ескалації тарифних суперечок. Протекціонізм дуже уповільнює зростання. Від зустрічі президента США та його китайського колеги залежить не багато не мало а майбутнє глобальної економіки. Адже в разі торговельної війни про економічне зростання можна забути. Вашингтон та Пекін не збираються поступатися один одному в тарифних питаннях. І ця знервованість світових лідерів найкраще всього можна побачити на фінансових ринках. При цьому, спочатку ринки позитивно реагували на економічну політику Трампа, але потім вкрай поганий вплив протекціонізму дався взнаки. Очікуючи на певні “нестабільності” зростає попит на державні цінні папери. Інвестори намагаються захиститися від негараздів, купуючи облігації. Аналітики Bloomberg прогнозують, що валовий світовий продукт (ВСП), в разі запровадження 25% тарифу на всі товари, що продаються між США та Китаєм, впаде на $ 1.2 трлн. І це буде найбільшою проблемою для світової економіки з часів глобальної кризи 2008-2009 років. Потужні гравці з острахом чекають на наслідки такої зустрічі. Хоча і сподіваються на позитивний результат. Адже їм вже вдавалося домовлятися про тимчасове припинення вогню. Але тоді це був просто перепочинок перед ескалацією митної війни, яку Трамп неочікувано відновив.