Die Welt: Владна еліта Пекіна вже впевнена, що її система сильніша за західний сплав демократії з ринковою економікою

24 Грудня 2020, 13:50

Владна еліта Пекіна вже впевнена, що її система «соціалізму з китайськими особливостями» сильніша за західний сплав демократії з ринковою економікою. Тому не дивно, що з 2012 року переговори між Китаєм та ЄС не надто просунулись. Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

«Брюссель вимагає для європейських підприємств кращого доступу до китайського ринку і правової певності. Але станом на зараз європейці досягли небагато. Так, вони починають розуміти, що Китай триматиметься державного капіталізму. Європа переосмислює ситуацію. В ЄС зміцнюється консенсус стосовно трьох цілковито нових пунктів зовнішньоекономічної політики», — йдеться в матеріалі.

 

З одного боку, пише Die Welt, Євросоюз повинен нарощувати переговорні позиції, щоб змусити Пекін поступитися. З іншого — європейські підприємства слід краще захистити від конкуренції наближених до держави китайських суперників, у крайньому разі допомогою ЄС для європейських фірм. Якщо держава в Китаї залишатиметься визначальним фактором для економіки, ЄС доведеться враховувати і суверенітетно-політичні аспекти.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»