Офіційно, як пише видання, на вихідних у країні йшлося про представлення плану з десяти пунктів для умиротворення ситуації в країні.
«Тисячі прихильників уряду ("чавісти") у червоних сорочках і з прапорами відгукнулися на заклик Мадуро до "маршу протесту проти фашизму". Сполучені Штати висловили стурбованість у зв'язку з ситуацією у країні», – пише Die Welt.
Одне із найсерйозніших звинувачень опозиції, як пише видання, – це насильство з боку воєнізованих червоних угруповань, так званих Colectivos. Це радикальні соціалістичні групи підтримки у бідних районах великих міст, які приймають рішення щодо покарань незалежно від поліції і судових органів і залякують тих, хто не вірить в силу соціалізму. Як стверджує опозиція, ці готові до насильства Colectivos влилися до мирних демонстрацій, щоб дискредитувати їх насильницькими діями.
Мадуро покладається на владу інституцій, криміналізував студентський рух і дозволив видати ордер на арешт лідера опозиції Леопольдо Лопеса. Він також звинуватив колишнього консервативного президента Колумбії, Альваро Урібеу тому, що той «смикає за мотузочки за лаштунками».
«Дні, коли Уго Чавес завдяки силі своєї харизми і популярності своїх ідей, особливо, серед найбідніших верств суспільства, переконливо перемагав на виборах в минулому. Мадуро діє як безпорадний пастух, який покинув свою отару і намагається повернути її батогом», – пише Die Welt.
«Всього за десять місяців після його суперечливої перемоги на виборах вже є чутки про прийдешній внутрішньопартійний переворот, очолений головою парламенту Діосдадо Кабельо, або міністра закордонних справ Еліаса Хауа.