За словами видання, найкращий результат спрощення визнання дипломів мало в галузі охорони здоров’я, тоді як в торгівлі і промисловості темпи зростання кількості заявок поки що невеликі. Тут йдеться про такі професії як механіки, менеджери з продажів або перукарі. Загалом від цих галузей на сьогодні було подано всього близько 4 тис заявок.
У більшості випадків агенція, яка займається визнанням дипломів, IHK Fosa (Foreign Skills Approval) кваліфікацію визнає частково або повністю. Так, відділ, який займається ремісниками у 57% випадків диплом визнав повністю, а у 33% – частково.
Органи охорони здоров’я майже у половині випадків підтвердили повну кваліфікацію лікарів. Тільки 0,4% подань лікарів відхилили.
По всій країні на кінець лютого заявку на визнання кваліфікації подали 8 тис 635 осіб. Майже 5 тис з них походять з країн поза межами ЄС.
Читайте також: Молодим тут не місце: безробіття виштовхує перспективну італійську молодь з батьківщини
Найбільше кваліфікованих робітників, які бажають працювати в Німеччині є вихідцями з Росії, Польщі, Туреччини та Індії.
Серед власників визнаних на сьогодні дипломів (близько 1,3 тис) 33,5% походять з країн ЄС, 8,7% – з європейських країн поза ЄС – 26,3% – з країн СНД, 6,5% – з Туреччини, 5,8% – з Африки, 11,6% з решти Азії.
«Зважаючи на великі очікування, які уряд рік тому покладав на закон, попередні цифри розчаровують. Майже три мільйони людей, які вже працюють в країні, отримали освіту за кордоном і більшість з них працює нижче своєї кваліфікації. Міністерство освіти на початку розраховувало на 300 тис заявок від усіх професійних груп», – підсумовує Die Welt.