Die Welt: швидкий продаж облігацій зовнішнього боргу України викликає підозру про можливе відмивання грошей Сім’єю

12 Листопада 2013, 12:21

Повідомлення, що американська інвестиційна компанія Franklin Templeton стала основним донором, який допоміг Україні запобігти банкрутства стала абсолютною сенсацією. «Вже більше року експерти ламали голову, чому Міжнародний валютний фонд (МВФ), який врятував Україну на початку фінансової кризи від банкрутства, не продовжив свою програму підтримки, а хто замість нього дає гроші, зокрема, для врегулювання боргових зобов'язань української влади перд МВФ», – пише видання.

На його думку, така «підозріло швидка розв’язка» призвела серед іншого до чуток, що президентська Сім’я дала неформальні гарантії і таким чином відмиває, можливо, гроші.

Як пояснив експерт із державного боргу інституту економічних досліджень "CASE Ukraine", «чутки також підігрівалися тією обставиною, що випуск державних облігацій протягом минулого півтора року кожного разу швидко розвивався протягом одного дня, в той час як в інших випадках справу могли довго тягнути».

«Отже, тепер зрозуміло, хто купив. До пояснення також привнесли свою частку і українські медіа, які повідомляли, що віце-прем’єр Сергій Арбузов та міністрі фінансів Юрій Колобов на початку року відвідали центральний офіс компанії Franklin Templeton у Каліфорнії, начебто, щоб надати кредиторам гарантії», – пише Die Welt.

Templeton вже має добрий досвід із облігаціями кризових країн. Фонд, зокрема, допомагав Ірландії. «Під час кризи фонд купив облігацій острівної країни майже на шість мільярдів, що після того йому добре відплатилося, оскільки як ЄС, так і МВФ кинулися допомагати країні», – пише Die Welt. Фонд також допомагав Угорщині і Південній Кореї.

 «Експерти припускають, що Templeton погодився на купівлю цих облігацій в очікуванні, що Україна через заплановане підписання угоди про асоціацію з ЄС наприкінці листопада отримає стабілізаційний поштовх. Інші експерти припускають, що фонд поставив на кін, що МВФ знову застрибне на середній строк», – пише видання.