І якщо за часів попередніх газових війн одним з мотивів Росії було також протистояння проти режиму «помаранчевих», то «наразі не йдеться про те, чи буде при владі в Києві той чи інший уряд», пише видання. Москву цікавить вся країна. Для Москви йдеться про те, щоб зробити Україну залежною на якомога більший час.
Видання вдізначає, що протести всередині країни можуть спокусити Путіна шукати порятунку за межами країни, а Північний потік надає його діям нового розмаху.
Під тиском високих цін на газ та низької підтримки та через страхи втратити владу Янукович все щільніше оточує себе парканом, пише видання. Заживши на всіх фронтах слави «прохача» Янукович загнав себе в глухий кут. Питанням є, чи може він повністю розраховувати на добрі наміри своїх радників.
Тоді як Росія тисне на Україну, ЄС взагалі ніяк не діє. «В питаннях газу ЄС підтримує Україну лише на словах. В рамках «Східного партнерства» ЄС, як це востаннє підкреслив Баррозу, прагне зміцнювати громадянське суспільство незважаючи на людей при владі, які приходять та йдуть. Він закликав громадськість контролювати імплементацію угоди про зближення між ЄС та Україною «з двох боків», в тому числі і дії ЄС. Якщо Баррозу і дійсно має серйозні наміри щодо цього, то він має оприлюднити узгоджений, але ще не підписаний текст угоди з Україною. Європейська громадськість, в тому числі українська, повинна знати про, що йшли переговори та про що йде мова. Інакше одного разу можуть розгорітись дебати щодо питання «Хто втратив Україну?», – пише Die Welt.