«Як і в часи СРСР, Росія намагається підкорити собі частину Східної Європи. Про це свідчить посилення тиску на Україну», – пише оглядач німецької газети Die Welt Клеменс Верґін у свіжому випуску видання.
Перша шпальта провідної німецької газети Die Welt сьогодні присвячена питанню ескалації з боку Росії та скупченню російських військ на кордоні з Україною. Оглядач видання Клеменс Верґін пише, що російська пропаганда нині знову працює «в поті чола» над тим, що «вміє робити найкраще – перевертає усе з ніг на голову». Так, у Кремлі стривожені начебто скупченням військ на сході України «і звинувачують Захід у бажанні перетворити Україну на антиросійську країну. Насправді ж саме Росія тривожно скупчує свої війська на кордоні з Україною. І тривалою війною на сході України та анексією Криму вона зробила найбільше, щоб загнати Україну в обійми Заходу», – пише Верґін.
Він відзначає, що Європа більше не може миритися з тим, як Владімір Путін своїм неоімперіалізмом намагається підкорити собі східну Європу. Путін грає у «жорстких бинтах, тож Європі також пора скинути свої оксамитові рукавички». На думку Клеменса Верґіна, Заходу тепер треба багато чого зробити, щоб зупинити Путіна. І це не лише економічні санкції. «Захід має зробити набагато більше, щоб допомогти Україні, яка бореться за свою свободу і захищається від російської агресії. Зокрема Німеччина має відмовитися від свого аморального та такого, що свідчить про історичну амнезію, спротиву поставити Україні засоби самооборони», – зазначає оглядач Die Welt.
Газопровід «Північний Потік – 2» видання також не залишає без уваги. Так, Берлін повинен відмовитися від підтримки цього газопроводу, що дає Кремлю більше важелів впливу на шантаж частин Європи. «Бажано, наприклад, щоб новий уряд, сформований «сфітлофорною» коаліцією, відмовився від будь-якого введення газопроводу в експлуатацію до тих пір, поки Росія не вийде зі сходу України та Криму», – наполягає Верґін.
Читайте також: "Ризики повномасштабного нападу". Як розвивається сюжет про стягування російських військ до кордонів України