Die Welt: На думку інших членів НАТО, Туреччина дедалі більше перетворюється на перешкоду

31 Липня 2020, 09:00

На думку інших членів НАТО, Туреччина дедалі більше перетворюється на перешкоду: вона суперечить, блокує рішення, діє на власний розсуд. Тому часто виникає запитання: можливо, Туреччина більше шкодить Альянсу, ніж приносить користі? Про це пише німецьке видання Die Welt.

 

«Скидається на те, що ця країна справді спричиняє проблеми. Анкара купує російську систему протиповітряної оборони, нападає на союзників США в Північній Сирії в операції, яка, за оцінками юристів, однозначно суперечить міжнародному праву, блокує оборонний план для східно-європейських партнерів Альянсу та опинилась у Середземному морі на межі конфлікту з Францією», — ідеться в матеріалі. 

 

Видання зауважує, що знову лунають голоси за виключення Туреччини з НАТО. Нещодавно цього вимагала французька праворадикальна політикиня Марін Ле Пен, а голова фракції СДПН Рольф Мютценіх ставив під сумнів турецьке членство ще минулого жовтня.

 

Водночас, йдеться в матеріалі, міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (СДПН), а також генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, навпаки, раз у раз наголошують на її стратегічному значенні.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»