Зокрема вона наголошує, що катастрофа виходу з Афганістану й сильна криза між США і ЄС є набагато масштабнішими ніж суперечка між Францією та Америкою через угоду з підводними човнами. Незважаючи на це, про зовнішню політику підозріло мало говорили під час виборчої кампанії в Німеччині: “Світ перелаштовується, але у трьох балачках кандидатів на посаду канцлера питань про зовнішню політику не було”.
Претенденти на посаду канцлера, стверджує авторка, переконують виборців що найбільші проблеми, які необхідно розв’язати, — це двигун внутрішнього згоряння, мінімальна заробітна плата й розширення оптоволоконної мережі. Водночас світ саме повністю переформатовується і становище Берліна в ньому давно вже не було таким прикрим. З цього випливає питання про стан “західної спільноти цінностей”. “Проміжна відповідь така: Заходу та його цінностям залишилося недовго”, – пише авторка.
Читайте також: Die Welt: «Німеччина розправляється зі своїми останніми ідеалістами»
“Ця криза ідентичності — тло, на якому постає й питання про сенси НАТО. Очевидно, трансатлантичні партнери по-різному оцінюють загрозливість своєї ситуації. Тому полемічні описи стану НАТО Дональда Трампа («застарілий») чи Емманюеля Макрона («смерть мозку») мають сенс”, – йдеться в матеріалі.
Тепер Німеччина має вирішити, чи хоче вона йти запропонованим Макроном шляхом до більшої стратегічної автономії та до європейського суверенітету. Якщо так, то їх варто досить швидко подумати про створення цього шляху.
“На наступного канцлера ФРН чекає величезне завдання: він має подбати про те, щоб Німеччина виросла в питанні безпекової політики”, – пише Саша Ляйнарц.