Гонконг, який вважають фінансовим центром Азії, стає непривабливим. Кількість виданих робочих віз за перше півріччя 2020 року скоротилась на понад 60% з 20 тис. до 7700. Це впливає на економіку. Про це пише німецьке видання Die Welt.
«Політичні заворушення, пандемія і безпековий закон не лише спричинили обвал привабливої індустрії туризму Гонконгу, а й шкодять торгівлі: її оборот знизився порівняно з 2019-м на майже 25%. Зараз восьмимільйонний мегаполіс повідомив про скорочення ВВП у другому кварталі на 9%, хоча у травні МВФ прогнозував падіння лише на 4,8%. Величезний потік туристів скоротився ще в 2019 році, коли розпочалися продемократичні протести, особливо, після переходу частини з них до насильства. Посилив тенденцію коронавірус — хоча у міжнародному порівнянні кількість інфікувань там невисока, з весни кордони для мешканців інших країн закриті. Все це змінює місто», — йдеться у матеріалі.
Місцева політикиня Клара Чун пророкує, що «перехід під китайський контроль призведе до виходу міжнародних підприємств». Зараз в місті ще живуть 90 тис. експатів. Але зміна настроїв помітна, вважає Чун. Про це вона говорить у мультимедійному проєкті Hong Kong Diaries академії Акселя Шпрінґера, (як і Die Welt, вона входить в Axel Springer SE). «Люди хочуть їхати з Гонконгу, він для них більше не місце безпеки й свободи».
Die Welt зауважує, що зараз виїзд з Гонконгу стимулює передовсім перехід його під контроль Китаю, це призводить і до зміни планів при вступі на посади. Найяскравіший приклад — новий СЕО азійсько-тихоокеанського відділу Deutsche Bank, Алєксандр фон цур Мюлєн. Він керуватиме справами вже з Сінгапуру, а не з Гонконгу. Однак офіційного обґрунтування банк поки уникає, очевидно, щоб не дратувати Пекін. «Цей переїзд служить своєрідним сигналом, він може визначити напрямок», вважає Геріберт Дітер, дослідник економіки фонду науки і політики і донедавній гостьовий професор в Гонконгу.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»