Діаспора нагадала Януковичу про права людини та загрозу «русского міра»

24 Липня 2012, 16:00

Президен СКУ пропонує Януковичу обговорити ситуацію з демократизацією і дотриманням прав людини в Україні. Зокрема, «важливості повернення владних структур України до демократичних принципів правління та до пошани людських прав і фундаментальних свобод, а також виконання рішень Європейського суду згідно з Європейською конвенцією з прав людини, яка була ратифікована Україною в 1997 році».

Представників СКУ також хвилює «участь парламентських виборах 2012 р. ув’язнених провідників опозиції, припинення всіх форм тиску на незалежні засоби масової інформації та міжнародне спостереження за виборчим процесом, зокрема й від Світового Конґресу Українців, Українського Конґресового Комітету Америки та Конґресу Українців Канади».

Януковичу також пропонується обоговорити «значення євроінтеграції для утвердження Української держави і її майбутнього розвитку та для відпору імперським планам Росії щодо створення домінованого нею євроазійського союзу із числа колишніх радянських республік та необхідність дотримання владними структурами України європейських цінностей для підписання і ратифікації Угоди про асоціацію між ЄС і Україною» та «велику шкідливість поширення в Україні ідеології «русского міра», у тому числі й шляхом так званого прийняття Верховною Радою Законопроекту «Про засади державної мовної політики», що порушує Статтю 10 Конституції України про те, що українська мова є єдиною державною мовою в Україні».

Крім того, Чолій пропонує Януковичу обговорити міжнародну акція до 80-ої річниці Голодомору 1932-33 рр. та встановлення пам’ятника жертвам Голодомору у Вашингтоні, США та 65-ліття акції «Вісла». Зокрема, питання фінансової підтримки з боку України на відновлення Народного дому в Перемишлі, Польща;

Також у листі йдеться про «важливість оприлюднення інформації про розподіл коштів з Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2010 р.та стан фінансового забезпечення Державної програми співпраці із закордонними українцями на період до 2015 р»

Довідка

СКУ – міжнародна координаційна надбудова українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 32 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. Заснований у 1967 р. як неприбуткова організація, у 2003 р. СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй.